Logo Młodzieżowego Strajku Klimatycznego nadal szpeci kostkę brukową. Będzie sprawa w sądzie

Sprawa Młodzieżowego Strajku Klimatycznego i pomazania kostki brukowej na reprezentacyjnych miejskich placach będzie miała finał w sądzie?

Byt bytom mlodziezowy strajk klimatyczny

W połowie grudnia pisaliśmy, że podczas wspomnianego strajku, który zorganizowano 22 września, na kostce brukowej znajdującej się na Rynku, placu Grunwaldzkim oraz na placu Sobieskiego namalowano logo Młodzieżowego Strajku Klimatycznego. Malunek nie został zmyty, a wielu bytomian zwracało uwagę, że to akt wandalizmu. Wśród niewielu uczestników wydarzenia byli m.in. poseł Krystyna Szumilas z Gliwic oraz Wacław Jan Kroczek (z Wiosny Biedronia) - kandydat na posła z ramienia Sojuszu Lewicy Demokratycznej, który pochwalił się swoją aktywnością w mediach społecznościowych. O sprawie informowaliśmy TU. Jednak posta dokumentującego zajście nie znajdziemy już na jego Facebooku, gdyż został usunięty.

Niedawno na stronie bytomskiego magistratu opublikowano odpowiedź na interpelację jednego z radnych, który poruszył kwestię konieczności usunięcia szpecących napisów. Poinformowano, że problem został zgłoszony przez Zarząd Zieleni Miejskiej i Gospodarki Komunalnej do Komendy Miejskiej Policji. Co więcej, w styczniu sprawa zostanie skierowana do sądu.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon