W ferie bezpłatne podróże pociągami Kolei Śląskich

W czasie ferii zimowych dzieci będą podróżować Kolejami Śląskimi za darmo – wystarczy, że podczas kontroli pokażą zamiast biletu ważną legitymację szkolną.

Byt konduktor koleje slaskie

Oferta „Kolej na Ferie” będzie obowiązywała od 11 do 26 stycznia 2020 roku, czyli w czasie ferii uczniów z województwa śląskiego. - Pierwsza edycja akcji okazała się wielkim sukcesem i cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkańców i osób odwiedzających województwo śląskie, dlatego zdecydowaliśmy się ją kontynuować – mówił podczas konferencji prasowej Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego. Z usług Kolei Śląskich skorzystało wówczas ponad 150 tysięcy podróżnych.

Z propozycji tej skorzystają uczniowie szkół podstawowych, liceów, techników i szkół branżowych. Co więcej, rzecznik prasowy spółki informuje, że bezpłatnie podróżować w czasie ferii będą też najmłodsi, za okazaniem dokumentu potwierdzającego wiek. Przypominamy też, że dzieci do czwartego roku życia podróżują pociągami Kolei Śląskich za darmo przez cały rok, nie tylko w okresie wakacji zimowych.

Za darmo na wszystkich liniach Kolei Śląskich

Bezpłatne przejazdy dla dzieci i młodzieży szkolnej będą obowiązywały na wszystkich liniach obsługiwanych przez Koleje Śląskie poza jedną. Wyjątkiem będą pociągi specjalne Ornak kursujące do Zakopanego. Spółka przygotowała też pewną niespodziankę, bowiem w tym roku darmowym pociągiem będzie można wyjechać za granicę i dojechać aż do Bohumina.

Poza bezpłatnymi przejazdami Koleje Śląskie przygotowały też szereg atrakcji. W planie jest m.in. zwiedzanie bazy kolejowej przy ulicy Raciborskiej. Młodzi podróżnicy będą mogli przyjrzeć się m.in. pracy kolejarzy.

fot. FB Śląskie. Pozytywna energia

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Woz strazacki karetka

Bytom przekazuje karetkę i wóz strażacki dla Ukrainy

Potrącenie na przejściu dla pieszych

Potrącenie kobiety na przejściu dla pieszych

Mapa S11

S11 polepszy komunikację Bytomia z miastami ościennymi

Projekt bez tytułu 6

Zmienia się właściciel elektrociepłowni Szombierki

Prof. Tomasz Pietrzykowski

„Bytomiu, patrz uważnie, co się stało w Nikiszowcu”

Polana w lesie

Nadleśnictwo chce mocno przerzedzić bytomski las

Tramwaj i choinka

Z Bytomia na Sylwester z Polsatem tramwajem