Naukowcy z AGH w Krakowie pomogą w przeprowadzeniu rewitalizacji Bytomia

Bytom będzie współpracował z Krakowem. 8 stycznia doszło do podpisania porozumienia o współpracy naukowo-badawczej pomiędzy naszym miastem a władzami Akademii Górniczo-Hutniczej. Naukowcy pomogą uporać się z rewitalizacją.

Byt agh

Wspomniany dokument sygnowali prezydent Bytomia Mariusz Wołosz, prorektor ds. współpracy prof. dr hab. inż. Jerzy Lis oraz prof dr. hab. inż. Marek Cała, dziekan Wydziału Górnictwa i Geoinżynierii Akademii Górniczo-Hutniczej. Kooperacja miasta z jednostką naukową będzie polegała na prowadzeniu wspólnych przedsięwzięć badawczo-rozwojowych w obszarze zrównoważonego rozwoju Bytomia, ochrony jego środowiska i zasobów materialnych.

Bytom jest jednym z miast, które najsilniej dotknęły zmiany związane z transformacją gospodarczo-energetyczną oraz restrukturyzacją górnictwa. - Górnictwo odcisnęło piętno w tym mieście, ale jestem przekonany, że tak jak niegdyś AGH prowadziła szereg badań nad udoskonaleniem górnictwa, tak teraz, kiedy musimy znaleźć dla Bytomia nową drogę, uczelnia będzie miała swój wkład w czynnym procesie rewitalizacji naszego miasta – podkreślił prezydent Mariusz Wołosz.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

IMG 8019

Bytomianie zapłacą więcej za śmieci. Podwyżka jesienią

Pokojowa manifestacja na Rynku w Bytomiu

Bytomianie solidarni z Ukrainą [ZDJĘCIA]

Straż pożarna Bytom (zdjęcie ilustracyjne)

Nocny pożar w kamienicy w Bytomiu. 12 osób ewakuowano

Swiatelko do nieba na placu Sobieskiego

Ile bytomianie zebrali dla WOŚP?

Przedszkole 48 remont

Przedszkole już nie szpeci. Jest estetycznie i ciepło

Ulica Miarki, Bytom

Ulica Miarki. Nowa organizacja ruchu już na stałe

Nominacja Wiesława Kukuły do stopnia generała broni

Trzecia gwiazdka dla generała Wiesława Kukuły, dowódcy WOT