Giganci Programowania zadomowili się w Bytomiu i szukają nowych adeptów

Szkoła Gigantów Programowania pojawiła się na mapie Bytomia we wrześniu ubiegłego roku i od razu skradła serca młodych miłośników nowych technologii. Obecnie pierwszy semestr powoli dobiega końca i zbliża się kolejna rekrutacja.

Byt giganci programowania bytom

Przypomnijmy, że Giganci Programowania to ogólnopolska sieć placówek kształcąca młodych ludzi w zakresie tworzenia stron internetowych, aplikacji mobilnych, a nawet gier komputerowych. Dzieci i młodzież poznają podstawy programowania, a także zdobywają tu wiedzę i umiejętności, które pozwalają im rozwijać swoje zainteresowania. To także doskonała inwestycja w przyszłość, ponieważ raz zaszczepiona pasja, umiejętnie stymulowana udziałem w różnorodnych warsztatach, może przełożyć się na lepszy start w dorosłym, zawodowym życiu. Cały opis kursu można znaleźć na stronie internetowej www.giganciprogramowania.edu.pl.

- Niektóre dzieci są niezwykle podekscytowane udziałem w zajęciach. Kiedy przychodzą na warsztaty chwalą się tym, co udało im się zrobić w domu, a ich rodzice są dumni, że ich pociechy potrafią samodzielnie stworzyć grę. Co ciekawe, program realizowany w grupie gimnazjalnej obejmuje materiał, który kiedyś przerabiany był w technikum i na studiach. W ciągu tych kilku lat naprawdę wiele się zmieniło – podkreśla Maciej Hyla, doświadczony trener GP Bytom. – Nasi kursanci zdradzają, że kiedy prezentują swoje dokonania rodzicom, ci są zaskoczeni, że potrafią robić takie rzeczy. Niektórzy niekoniecznie znają się na obsłudze programów, które tworzą ich dzieci – dodaje.

Nauka przez zabawę

W świecie „cyfrowych tubylców” nie sposób uciec przed technologią. Obecna jest ona na każdym kroku. Warto zatem od najmłodszych lat uczyć dzieci rozsądnego korzystania z dobrodziejstwa współczesnej cywilizacji, a także rozwijania pasji. Wiele maluchów przejawia smykałkę do programowania i chętnie nabywa nowe umiejętności. To doskonały czas na rozpoczęcie przygody z programowaniem, ponieważ to jeden z najbardziej przyszłościowych zawodów. - Córka Maja uczestniczy w zajęciach nauki programowania od września ubiegłego roku, będzie też uczestniczyć w kolejnej wiosennej edycji – przyznaje pani Magda, mam 10-letniej przyszłej programistki. - Zajęcia te rozwijają jej wyobraźnię, uczą kreatywnego myślenia i rozwiązywania problemów, a wszystko posiada formę dostosowaną do wieku dzieci. Odbywają się w atmosferze przyjaznej dzieciom i rodzicom, którzy mogą zobaczyć efekt ich pracy, w niewielkich grupach, dających możliwość indywidualnej pracy z dzieckiem. Zachęcam do udziału szczególnie dziewczynki, warto przełamać stereotypowe podejście, że tego typu zajęcia skierowane są głównie do chłopców – dodaje pani Magda.

Jak wyglądają zajęcia? – Najmłodsi, czyli uczniowie klas 1-3 i 4-6 podczas zajęć tworzą gry 3D, bądź 2 D - zdradza Maciej Hyla. Poznają podstawowe komendy języka Python poprzez tworzenie nowych elementów w świecie gry Minecraft. Korzystając z HTMLa tworzą też proste strony internetowe, a także uczą się stylizowania wyglądu stron przy pomocy stylów CSS. Podczas kursu wprowadzane są również podstawy języka JavaScript. - Kursanci mają też okazję do tworzenia gier w silniku Unity, który jest profesjonalnym narzędziem – dodaje. Przyszli Giganci Programowania poznają także tajniki hackingu i uczą się obrony przed atakami hakerskimi.

https://www.youtube.com/watch?v=B2yWnNsbE_0

Zajęcia przy Podgórnej 9

Siedziba Gigantów Programowania znajduje się w samym sercu Bytomia, w zabytkowej kamienicy przy ul. Podgórnej 9. Swoje pasje mogą tutaj rozwijać miłośnicy nowych technologii w wieku od 7 do 18 lat. Zajęcia dopasowane są do wieku i umiejętności uczestników. Odbywają się w kilku grupach wiekowych.

Rekrutacja na pierwszy semestr zajęć właśnie wystartowała! Kolejni przyszli Giganci Programowania zaczną poznawać tajniki języków komputerowych już w lutym. Osoby zainteresowane udziałem w kursie mogą się zapisać wypełniając formularz kontaktowy. Przypominamy, że uczestnik może zrezygnować po pierwszych zajęciach bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów.

Przed nami bezpłatne warsztaty

Zanim rozpocznie się kurs, dzieci i młodzież mogą przetestować zajęcia. 9 lutego zaplanowano bowiem bezpłatne warsztaty „Koduj z Gigantami”, podczas których można przekonać jak wygląda nauka programowania. Aby wziąć w nich udział należy zapisać się korzystając z formularza zgłoszeniowego, który znajduje się TU!

Więcej informacji można znaleźć na facebookowej stronie bytomskiego oddziału GP oraz pod numerem telefonu 536 202 208.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Zdjęcie Główne

Nowe, atrakcyjne oferty w Kolejach Śląskich! Sprawdź i jedź

Byt rewitalizacja kolonii zgorzelec

Ruszają prace w Kolonii Zgorzelec, projekt...

Byt agora img art 2

Agora Bytom znów działa z większością sklepów

Byt gazety

Dołącz do zespołu Bytomski.pl. Zostań...

Byt slaski pakiet dla turystyki

3,5 mln zł dla branży turystycznej! Właśnie...

Byt prohaus

Drzwi na wymiar, inteligentne zamki szyfrowe...

Byt tika02

Przedszkole i Żłobek Tika czeka na nowych...