Giganci Programowania zadomowili się w Bytomiu i szukają nowych adeptów

Szkoła Gigantów Programowania pojawiła się na mapie Bytomia we wrześniu ubiegłego roku i od razu skradła serca młodych miłośników nowych technologii. Obecnie pierwszy semestr powoli dobiega końca i zbliża się kolejna rekrutacja.

Byt giganci programowania bytom

Przypomnijmy, że Giganci Programowania to ogólnopolska sieć placówek kształcąca młodych ludzi w zakresie tworzenia stron internetowych, aplikacji mobilnych, a nawet gier komputerowych. Dzieci i młodzież poznają podstawy programowania, a także zdobywają tu wiedzę i umiejętności, które pozwalają im rozwijać swoje zainteresowania. To także doskonała inwestycja w przyszłość, ponieważ raz zaszczepiona pasja, umiejętnie stymulowana udziałem w różnorodnych warsztatach, może przełożyć się na lepszy start w dorosłym, zawodowym życiu. Cały opis kursu można znaleźć na stronie internetowej www.giganciprogramowania.edu.pl.

- Niektóre dzieci są niezwykle podekscytowane udziałem w zajęciach. Kiedy przychodzą na warsztaty chwalą się tym, co udało im się zrobić w domu, a ich rodzice są dumni, że ich pociechy potrafią samodzielnie stworzyć grę. Co ciekawe, program realizowany w grupie gimnazjalnej obejmuje materiał, który kiedyś przerabiany był w technikum i na studiach. W ciągu tych kilku lat naprawdę wiele się zmieniło – podkreśla Maciej Hyla, doświadczony trener GP Bytom. – Nasi kursanci zdradzają, że kiedy prezentują swoje dokonania rodzicom, ci są zaskoczeni, że potrafią robić takie rzeczy. Niektórzy niekoniecznie znają się na obsłudze programów, które tworzą ich dzieci – dodaje.

Nauka przez zabawę

W świecie „cyfrowych tubylców” nie sposób uciec przed technologią. Obecna jest ona na każdym kroku. Warto zatem od najmłodszych lat uczyć dzieci rozsądnego korzystania z dobrodziejstwa współczesnej cywilizacji, a także rozwijania pasji. Wiele maluchów przejawia smykałkę do programowania i chętnie nabywa nowe umiejętności. To doskonały czas na rozpoczęcie przygody z programowaniem, ponieważ to jeden z najbardziej przyszłościowych zawodów. - Córka Maja uczestniczy w zajęciach nauki programowania od września ubiegłego roku, będzie też uczestniczyć w kolejnej wiosennej edycji – przyznaje pani Magda, mam 10-letniej przyszłej programistki. - Zajęcia te rozwijają jej wyobraźnię, uczą kreatywnego myślenia i rozwiązywania problemów, a wszystko posiada formę dostosowaną do wieku dzieci. Odbywają się w atmosferze przyjaznej dzieciom i rodzicom, którzy mogą zobaczyć efekt ich pracy, w niewielkich grupach, dających możliwość indywidualnej pracy z dzieckiem. Zachęcam do udziału szczególnie dziewczynki, warto przełamać stereotypowe podejście, że tego typu zajęcia skierowane są głównie do chłopców – dodaje pani Magda.

Jak wyglądają zajęcia? – Najmłodsi, czyli uczniowie klas 1-3 i 4-6 podczas zajęć tworzą gry 3D, bądź 2 D - zdradza Maciej Hyla. Poznają podstawowe komendy języka Python poprzez tworzenie nowych elementów w świecie gry Minecraft. Korzystając z HTMLa tworzą też proste strony internetowe, a także uczą się stylizowania wyglądu stron przy pomocy stylów CSS. Podczas kursu wprowadzane są również podstawy języka JavaScript. - Kursanci mają też okazję do tworzenia gier w silniku Unity, który jest profesjonalnym narzędziem – dodaje. Przyszli Giganci Programowania poznają także tajniki hackingu i uczą się obrony przed atakami hakerskimi.

https://www.youtube.com/watch?v=B2yWnNsbE_0

Zajęcia przy Podgórnej 9

Siedziba Gigantów Programowania znajduje się w samym sercu Bytomia, w zabytkowej kamienicy przy ul. Podgórnej 9. Swoje pasje mogą tutaj rozwijać miłośnicy nowych technologii w wieku od 7 do 18 lat. Zajęcia dopasowane są do wieku i umiejętności uczestników. Odbywają się w kilku grupach wiekowych.

Rekrutacja na pierwszy semestr zajęć właśnie wystartowała! Kolejni przyszli Giganci Programowania zaczną poznawać tajniki języków komputerowych już w lutym. Osoby zainteresowane udziałem w kursie mogą się zapisać wypełniając formularz kontaktowy. Przypominamy, że uczestnik może zrezygnować po pierwszych zajęciach bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów.

Przed nami bezpłatne warsztaty

Zanim rozpocznie się kurs, dzieci i młodzież mogą przetestować zajęcia. 9 lutego zaplanowano bowiem bezpłatne warsztaty „Koduj z Gigantami”, podczas których można przekonać jak wygląda nauka programowania. Aby wziąć w nich udział należy zapisać się korzystając z formularza zgłoszeniowego, który znajduje się TU!

Więcej informacji można znaleźć na facebookowej stronie bytomskiego oddziału GP oraz pod numerem telefonu 536 202 208.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon