Bytomski finał WOŚP po raz pierwszy zobaczymy w telewizji

W niedzielę, 12 stycznia na ulice Bytomia wyruszy 198 wolontariuszy uzbrojonych w puszki, którzy będą kwestować dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Finał na terenie Muszli Koncertowej w Parku Kachla będzie transmitowany na żywo w telewizji.

Byt roman badura wosp

Bytomski finał zainauguruje o 13:00 występ Górniczej Orkiestry Dętej. Następnie muzycznych wrażeń dostarczą: Fresco, Dox, Kwiato, Fainted, Hern, Prosecutor. Z kolei o godz. 18.00 odbędzie się licytacja podarowanych dla orkiestry przedmiotów. Podczas tegorocznego finału WOŚP będzie można wylicytować złote i srebrne serduszka, kubki, czapki, karnety do Legendii czy zabiegi kosmetyczne. Wśród innych perełek można wymienić m.in. książkę z autografem Cezarego Żaka czy tort na 100 osób, który dla zwycięzcy licytacji przygotuje jedna z bytomskich cukierni. O godz. 19.00 dla zgromadzonych w Parku Miejskim zagra gwiazda wieczoru, czyli Róże Europy, a zwieńczeniem wieczoru będzie tradycyjne „światełko do nieba”.

Nowością w tym roku będzie transmisja na żywo na antenie TVP Katowice. Będzie to możliwe dzięki firmie A&J Partners, która już od ponad 5 lat aktywnie wspiera bytomski sztab WOŚP. - Naszych wolontariuszy zawsze można poznać po śnieżnobiałych kurtkach. Z wielkim serduchem i puszkami WOŚP kwestujemy od rana do wieczora na ulicach naszego miasta - mówi Adrianna Wieczorek, specjalista ds. PR A&J Partners. - Pomagamy, bo pomaganie jest dziecinnie proste! Pamiętajcie, że każda złotówka może pomóc w uratowaniu życia drugiego człowieka - zachęca przedstawicielka A&J Partners.

Warto dodać, że już po raz ósmy finałowi WOŚP będzie towarzyszył przejazd rowerzystów zrzeszonych w Stowarzyszeniu Rowerowy Bytom. - Startujemy z Bytomskiego Rynku o godz. 11.00. Kręcimy kilometry dla 28-WOŚP i zbieramy wspólnie datki do puszek przez naszych wolontariuszy – piszą przedstawiciele stowarzyszenia na facebookowej stronie wydarzenia. Kilkukilometrowy przejazd rowerzystów rozpocznie się o 11.00 na bytomskim Rynku, a zakończy tuż przed 13.00 w Parku Kachla. Co ciekawe, lider Stowarzyszenia Rowerowy Bytom Roman Badura w ubiegłym roku uzbierał najwięcej pieniędzy - aż 4 334,08 zł, a w sumie rok temu na rzecz wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrano 130 449,01 zł.

Tego dnia w naszym mieście pojawi się też więcej patroli policyjnych. Mundurowi apelują: Jeśli będziecie świadkami sytuacji wymagającej interwencji, dzwońcie: 997, 112.

fot. Ewa Zielińska

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon