Rozbudują zakład z dbałością o ekologię

Reich-cK, bytomska firma powiększy swój zakład mieszczący się przy Obwodnicy Północnej. Obiekt będzie wykorzystywać ekologiczne rozwiązania, aby zmniejszyć wpływ na środowisko.

Byt reich ck bytom

Firma jest obecna w naszym mieście od 2007 roku. Do obecnej siedziby przy ulicy Leśnej przeniosła się w 2013 roku. Obecnie składa się na nią hala o powierzchni 1200 m2 z częścią biurową. Kompleks doskonale widać z Obwodnicy Północnej na odcinku pomiędzy węzłami z ul. Strzelców Bytomskich a ul. Celną.

Reich-cK zajmuje się produkcją elementów gumowych i gumowo-metalowych, a także innych specjalistycznych produktów z elastomerów wykorzystywanych w różnych gałęziach przemysłu. Na zdecydowaną większość produkcji składają się wysokoelastyczne sprzęgła przemysłowe stosowane m.in. w betoniarkach produkcji Mercedesa i MAN. Ponadto wykorzystuje się je w lokomotywach spalinowych, generatorach prądu używanych w szpitalach i serwerowniach oraz sprzęcie górniczym.

Lokalizacja przy obwodnicy oraz w pobliżu węzła autostrady A1 daje firmie możliwość szybkiego i sprawnego dostarczenia produkowanych towarów do centrali w Niemczech, a dalej do kontrahentów na całym globie. Popyt na elementy wytwarzane przez Reich-cK stale rośnie, natomiast zakład stoi na dużej działce o powierzchni ponad 10 tys. m2, dlatego zdecydowano się na jego powiększenie.

Obiekt przy ul. Leśnej powiększy się ponad dwukrotnie. Hala urośnie o kolejne 1800 m2. Prace budowlane mają potrwać do września. Kompleks ma być ogrzewany ciepłem pobieranym z wnętrza ziemi za pomocą rozwiązań geotermalnych oraz będzie przystosowany do montażu paneli fotowoltaicznych. W ten sposób firma chce wpisać się w działania miasta zmierzające do ograniczenia niskiej emisji.

Po zakończeniu inwestycji Reich-cK zamierza ogłosić nabór na nowe stanowiska pracy. Nowa powierzchnia i większa załoga pozwolą firmie zwiększyć produkcję i jeszcze bardziej się rozwinąć.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon