Bytom jak kwiat. Miasto ma nowe gadżety

W ofercie Biura Promocji Bytomia pojawiły się kolejne gadżety z typograficznymi wzorami. Charakterystyczna litera "B" trafiła na kubki i torby.

Byt gadzety bytomskie

W ubiegłoroczne wakacje w ofercie BPB pojawiły się nowe gadżety: białe koszulki oraz torby płócienne. Okraszono je wzorami utrzymanymi w zupełnie innej stylistyce, niż do tej pory. Zaprojektował je bytomski grafik i wykładowca Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach - Paweł Krzywda. Autor przygotował je tworząc różne obiekty ze znaków typograficznych: uśmiechniętą buzię z litery B i znaku nawiasu oraz dwa tulipany z litery B i znaku równości.

Po pół roku od tamtej chwili BPB wprowadziło do sprzedaży kolejne gadżety z powyższymi wzorami. Tym razem są to białe kubki z tzw. "uśmiechniętym Bytomiem" oraz czarne torby materiałowe. Miasto sprzedaje je za taką kwotę, za jaką zostały wyprodukowane, dlatego ich ceny są bardzo okazyjne i wynoszą 8,46 zł za kubek oraz 6,89 za torbę.

W Biurze Promocji Bytomia pojawiły się też magnesy na lodówkę. Na nich jednak nie umieszczono wyżej wymienionych wzorów, lecz piękne zdjęcia bytomskiej architektury: fontanny na Rynku, IV Liceum Ogólnokształcącego, kościoła św. Jacka, posągu Śpiącego Lwa, tramwaju 38 i dawnej poczty przy ul. Piekarskiej oraz Hotelu Bristol przy ul. Dworcowej. Magnesy kosztują zaledwie 62 grosze.

fot. UM Bytom

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

IMG 8019

Bytomianie zapłacą więcej za śmieci. Podwyżka jesienią

Straż pożarna Bytom (zdjęcie ilustracyjne)

Nocny pożar w kamienicy w Bytomiu. 12 osób ewakuowano

Przedszkole 48 remont

Przedszkole już nie szpeci. Jest estetycznie i ciepło

EC Szombierki

101. urodziny EC Szombierki. Licytacja czy wywłaszczenie?

Ulica Miarki, Bytom

Ulica Miarki. Nowa organizacja ruchu już na stałe

Gmach ŚUM w Bytomiu oficjalnie oddano do użytku

Remont gmachu ŚUM przy ul. Piekarskiej oficjalnie zakończony

Nominacja Wiesława Kukuły do stopnia generała broni

Trzecia gwiazdka dla generała Wiesława Kukuły, dowódcy WOT