Bytom jak kwiat. Miasto ma nowe gadżety

W ofercie Biura Promocji Bytomia pojawiły się kolejne gadżety z typograficznymi wzorami. Charakterystyczna litera "B" trafiła na kubki i torby.

Byt gadzety bytomskie

W ubiegłoroczne wakacje w ofercie BPB pojawiły się nowe gadżety: białe koszulki oraz torby płócienne. Okraszono je wzorami utrzymanymi w zupełnie innej stylistyce, niż do tej pory. Zaprojektował je bytomski grafik i wykładowca Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach - Paweł Krzywda. Autor przygotował je tworząc różne obiekty ze znaków typograficznych: uśmiechniętą buzię z litery B i znaku nawiasu oraz dwa tulipany z litery B i znaku równości.

Po pół roku od tamtej chwili BPB wprowadziło do sprzedaży kolejne gadżety z powyższymi wzorami. Tym razem są to białe kubki z tzw. "uśmiechniętym Bytomiem" oraz czarne torby materiałowe. Miasto sprzedaje je za taką kwotę, za jaką zostały wyprodukowane, dlatego ich ceny są bardzo okazyjne i wynoszą 8,46 zł za kubek oraz 6,89 za torbę.

W Biurze Promocji Bytomia pojawiły się też magnesy na lodówkę. Na nich jednak nie umieszczono wyżej wymienionych wzorów, lecz piękne zdjęcia bytomskiej architektury: fontanny na Rynku, IV Liceum Ogólnokształcącego, kościoła św. Jacka, posągu Śpiącego Lwa, tramwaju 38 i dawnej poczty przy ul. Piekarskiej oraz Hotelu Bristol przy ul. Dworcowej. Magnesy kosztują zaledwie 62 grosze.

fot. UM Bytom

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Uchodźcy z Ukrainy w Bytomiu

Bytom gości uchodźców. Przyjechało ponad 50 Ukraińców

Potrącenie na przejściu dla pieszych

Potrącenie kobiety na przejściu dla pieszych

Mapa S11

S11 polepszy komunikację Bytomia z miastami ościennymi

Projekt bez tytułu 6

Zmienia się właściciel elektrociepłowni Szombierki

Aula Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej przed i po remoncie

Najpiękniejsza sala koncertowa Bytomia po renowacji

Bytom. Urząd Miejski

Bytom drugi od końca w Rankingu Gmin Województwa Śląskiego

Zrzutka - Pomóż mi uratować Mamę

Bytomiankę czeka operacja za 150 tys. zł...