Kronika Policyjna: 13 stycznia [przegląd]

Oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu informuje:

Byt kajdanki

Kradli prąd

Policjanci z Rostka wspólnie z pracownikami firmy dostarczającej energię elektryczną sprawdzili stan instalacji elektrycznych i ujawnili kradzież prądu. „Lewe” podłączenie zlikwidowano w mieszkaniu przy ul. Witczaka. Sprawcy w wieku 50 lat grozi teraz kara do 5 lat więzienia.

Kontrolerzy z firmy energetycznej wspólnie z policjantami z „trójki” przeprowadzili działania mające na celu ujawnienie kradzieży prądu. Kontroli dokonano między innymi w budynku przy ul. Witczaka. Sprawdzając stan instalacji policjanci ujawnili podłączenie prądu „na lewo”. W miejscu, w którym powinien znajdować się licznik energii, była tzw „skrętka”. Nielegalne przyłącze zostało zlikwidowane i zabezpieczone przez prowadzących kontrole instalatorów. Przypominamy, że tego typu nielegalne podłączenia do instalacji elektrycznej grożą pożarem lub porażeniem prądem. Za kradzież energii elektrycznej sprawcy w wieku 50 lat grozi do 5 lat więzienia.

Kolejną kradzież prądu wykryto w 2 mieszkaniach należących do 24 i 35-latków, którym grozi teraz kara do 5 lat więzienia. Kontrolę przeprowadzono tym razem w budynkach przy ul. Piłsudskiego oraz Józefczaka.

Sklepy złodziej zatrzymany

Mundurowi z IV komisariatu zatrzymali 21-letniego złodzieja. Mężczyzna został ujęty na gorącym uczynku przez pracowników ochrony jednego z marketów. Okazało się, że to nie pierwsze takie jego „zakupy”. Zatrzymany już usłyszał zarzuty. Grozi mu teraz do 5 lat więzienia.

7 stycznia po południu pracownicy ochrony jednego z bytomskich marketów przy ul. Pomorskiej zauważyli, jak mężczyzna kradnie artykuły spożywcze. Złodziej został ujęty, a o zdarzeniu powiadomiono mundurowych z Zabrzańskiej. Podczas czynności okazało się, że to nie pierwsza jego kradzież. Kilka dni wcześniej ten sam mężczyzna, również dokonał kradzieży towaru, łącznie za ponad 1100 złotych. Ponadto wyszło na jaw, że mężczyzna jest osobą poszukiwaną nakazem doprowadzenia do Aresztu Śledczego. Rabuś trafił na komisariat, gdzie przedstawiono mu już zarzuty. Grozi mu nawet do 5 lat więzienia.

Policja poszukuje sprawców

Policjanci z Wydziału Wykroczeń poszukują sprawców kradzieży oraz kierowców, którzy są sprawcami zdarzeń drogowych. Osoby mające wiedzę o sprawcy prosimy o kontakt. Anonimowość gwarantowana.

Policjanci z Wydziału Wykroczeń bytomskiej komendy prowadzą czynności wyjaśniające ws. kradzieży jakie miały miejsce w Bytomiu, gdzie sprawcy uciekli:

  • 9 stycznia 2018 r. - 13 września 2019 r. przy ul. Wyzwolenia, Mazurskiej, Orzegowskiej, Zabrzańskiej, Wróblewskiego, Podhalańskiej, Adamka, Chorzowskiej, Arki Bożka nieznani sprawcy umieścili w miejscu do tego nieprzeznaczonym grafiti,
  • 29 listopada 2019r. przy ul. Wrocławskiej na stacji paliw mężczyzna skradł alkoholu,
  • 1 grudnia 2019r. przy ul. Wrocławskiej na stacji paliw mężczyzna skradł słodycze,
  • 2 grudnia 2019r. przy ul. Chorzowskiej na stacji paliw nieustalona osoba dokonała kradzieży paliwa,
  • 6 grudnia 2019r. przy ul. 11-go listopada nieznany sprawca zniszczył elewację budynku,
  • 13/14 grudnia 2019r. przy ul. Tetmajera 1e z pojazdu Ford nieznany sprawca skradł kołpaki.

oraz kolizji, gdzie sprawcy odjechali z miejsca zdarzenia:

  • 6 listopada 2019 r. przy ul. Jainty nieustalony kierujący nieustalonym pojazdem najechał na zaparkowany samochód Nissan,
  • 19 listopada 2019 r. przy ul. Okulickiego kierujący samochodem Daewoo najechał na zaparkowany samochód Mercedes,
  • 29 listopada 2019 r. przy ul. Jeziorańskiego 25 nieustalony kierujący nieustalonym pojazdem najechał na zaparkowany samochód Opel,
  • 1/2 grudnia 2019r. przy ul. Woźniaka nieustalony kierujący nieustalonym pojazdem najechał na zaparkowany samochód Fiat, 12 grudnia 2019 r. przy ul. Moniuszki nieznany kierujący samochodem Ford Focus najechał na zaparkowany samochód Citroen.

Świadków zdarzenia lub osoby mające wiedzą o sprawcy prosimy o kontakt z Wydziałem Wykroczeń Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu przy ul. Powstańców Warszawskich 74, osobiście lub telefonicznie tel. 323888255, 323888240. Ewentualnie z każdą jednostką Policji osobiście lub telefonicznie pod numerem 997, 112.

fot. KMP w Bytomiu

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon