Policja szuka świadków piątkowego pościgu. Zatrzymano właściciela auta

W piątkowe popołudnie na ulicach Bytomia rozegrały się dantejskie sceny. Policjanci ścigali kierowcę audi, który nie zatrzymał się do kontroli. W trakcie pościgu uciekinier staranował policyjny radiowóz, padły też strzały. Obecnie trwają poszukiwania uciekinierów.

Byt poscig

Przypomnijmy, że w miniony piątek, 10 stycznia, policjanci ze świętochłowickiej drogówki patrolując ulice zauważyli, że w jednym z samochodów podróżują osoby bez zapiętych pasów. Postanowili skontrolować kierowcę. Wysłali sygnały dźwiękowe i świetlne nakazujące zatrzymanie. Kierowca nie zareagował. Zlekceważył je i kontynuował jazdę. Z ulicy Łagiewnickiej w Świętochłowickiej skręcił w ul. Chorzowską, także w Świętochłowicach. Jechał na złamanie karku, łamiąc przepisy ruchu drogowego m.in. przejeżdżając przez skrzyżowanie na czerwonym świetle.

Policjanci rozpoczęli pościg. Starali się zatrzymać uciekiniera, blokując radiowozem drogę. Ten jednak staranował pojazd i pojechał w stronę w Bytomia. W Szombierkach, w okolicy sklepu Biedronka przy ul. Zabrzańskiej, padły strzały. Jak precyzuje oficer prasowy komendy miejskiej policji w Świętochłowicach, mundurowi najpierw oddali strzały ostrzegawcze w powietrze, a później strzelali w stronę uciekającego samochodu. I to nie zatrzymało uciekiniera. Mundurowi po raz kolejny starali się zablokować mu drogę ucieczki, jednakże i tym razem radiowóz został staranowany, a kierowca pomknął w stronę Bobrka. W końcu, w okolicy ulicy Pasteura, zdecydował się porzucić pojazd i uciekać na piechotę razem z osobą, która znajdowała się z nim w samochodzie podczas pościgu.

Późnym wieczorem policjanci zatrzymali 35-latka, który jest właścicielem audi. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Trafił do policyjnego aresztu, gdzie trzeźwiał. Przesłuchano go dopiero w sobotę. Obecnie świętochłowiccy śledczy pod nadzorem chorzowskiej prokuratury wyjaśniają teraz szczegółowe okoliczności zdarzenia. Starają się też ustalić personalia osób, które uciekały przed policyjnym patrolem.

- Świadkowie zdarzenia oraz osoby, które mają jakiekolwiek informacje w sprawie prowadzonego pościgu, proszone są o kontakt z Wydziałem Kryminalnym Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach, osobiście lub telefonicznie tel. (32) 34 90 255, (32) 34 90 280 lub 112 – apelują mundurowi.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wypadek na ul. Strzelców Bytomskich

Kobieta przebiegała przez jezdnię i wpadła pod autobus

Byt 39 636078

Kronika Policyjna: 9 listopada [przegląd]

Byt covid19

Mieszkanka Bytomia ponownie zakaziła się...

Byt kolizja rozbark

Zderzenie dwóch samochodów na ul. Kilara. Oba...

Byt pobiciewswionach

Bytomianin brutalnie pobił rudzianina. Powodem...

Byt policja wypisuje mandat

Pirat drogowy pędził 154 km/h w terenie...

Byt koronawirus

Koronawirusa zdiagnozowano w jednym z...