Daj choinkom drugie życie!

Świąteczny nastrój powoli odchodzi w zapomnienie, a dla wielu choinek oznacza to, że niebawem wylądują na śmietniku. Nie musi tak być! Przed bazą Miejskiego Zarządu Zieleni i Gospodarki Komunalnej czeka już na nich szklarnia.

Byt choinki

Świąteczne drzewka z bryłą korzeniową, wzorem ubiegłego roku, można przywozić do bazy Miejskiego Zarządu Zieleni i Gospodarki Komunalnej przy ul. Tarnogórskiej 1A, w godzinach od 6.00 do 20.00 w dni robocze i w weekendy.

Co istotne, choinki, które planujemy oddać MZZiGK muszą być zielone, niewysuszone i nie mogą mieć więcej niż 1,7 m. Specjaliści od zieleni sprawdzą, jaki jest stan drzewka, ocenią jego system korzeniowy.

Akcja została zainicjowana już rok temu przez Stowarzyszenia Miasto dla Mieszkańców. Wtedy z opcji tej skorzystało kilkanaście osób, które przekazało swoje choinki Zieleni Miejskiej. Drzewka te najpierw hartowały się w szklarni, a następnie zostały zasadzone. Rosną m.in. w Parku Amendy, przy promenadzie w Rozbarku czy na skwerze im. Szalonka w Łagiewnikach. W tym roku będzie podobnie.

fot. FB MDM

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Woz strazacki karetka

Bytom przekazuje karetkę i wóz strażacki dla Ukrainy

Potrącenie na przejściu dla pieszych

Potrącenie kobiety na przejściu dla pieszych

Swiatelko do nieba na placu Sobieskiego

Ile bytomianie zebrali dla WOŚP?

Mapa S11

S11 polepszy komunikację Bytomia z miastami ościennymi

Polana w lesie

Nadleśnictwo chce mocno przerzedzić bytomski las

Tramwaj i choinka

Z Bytomia na Sylwester z Polsatem tramwajem

Alicja Omięcka

Podwyżki dla pracowników Kolei Śląskich już od 1.10.2021!