Daj choinkom drugie życie!

Świąteczny nastrój powoli odchodzi w zapomnienie, a dla wielu choinek oznacza to, że niebawem wylądują na śmietniku. Nie musi tak być! Przed bazą Miejskiego Zarządu Zieleni i Gospodarki Komunalnej czeka już na nich szklarnia.

Byt choinki

Świąteczne drzewka z bryłą korzeniową, wzorem ubiegłego roku, można przywozić do bazy Miejskiego Zarządu Zieleni i Gospodarki Komunalnej przy ul. Tarnogórskiej 1A, w godzinach od 6.00 do 20.00 w dni robocze i w weekendy.

Co istotne, choinki, które planujemy oddać MZZiGK muszą być zielone, niewysuszone i nie mogą mieć więcej niż 1,7 m. Specjaliści od zieleni sprawdzą, jaki jest stan drzewka, ocenią jego system korzeniowy.

Akcja została zainicjowana już rok temu przez Stowarzyszenia Miasto dla Mieszkańców. Wtedy z opcji tej skorzystało kilkanaście osób, które przekazało swoje choinki Zieleni Miejskiej. Drzewka te najpierw hartowały się w szklarni, a następnie zostały zasadzone. Rosną m.in. w Parku Amendy, przy promenadzie w Rozbarku czy na skwerze im. Szalonka w Łagiewnikach. W tym roku będzie podobnie.

fot. FB MDM

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon