Piłka wodna: młodzi bytomianie mistrzami Polski!

Piłkarze wodni Polonii Bytom byli najlepsi w młodzieżowych mistrzostwach Polski U-23. Najpierw wygrali wszystkie mecze w eliminacjach, a potem to samo zrobili w turnieju finałowym.

Byt 82037660 2959767117376135 3915116681784983552 o

Bytomska piłka wodna ma bogate tradycje, a kolekcja trofeów jest stale powiększana. Naszym zawodnikom nie przeszkadza w tym fakt, że w Bytomiu nie ma basenu, który spełniałby wymogi i pozwalał rozgrywać mecze. Tym razem potwierdziła to drużyna, która wystartowała w mistrzostwach Polski U-23.

Najpierw był turniej eliminacyjny, który w połowie grudnia odbył się w Poznaniu. Bytomianie musieli się trochę natrudzić, ale ostatecznie wygrali oba mecze - 19:12 z Waterpolo Poznań, a następnie 15:10 z ŁSTW Łódź.

Do mistrzostw jednak zgłosiło się zbyt mało drużyn, więc i tak wszyscy dostali się do turnieju finałowego. W nim jednak stawkę uzupełnił AZS Uniwersytet Warszawa. Piłkarze Polonii w Gliwicach znowu nie zawiedli.

Nasi waterpoliści turniej finałowy ukończyli z kompletem zwycięstw. Zaczęło się od 16:11 z ŁSTW Łódź, potem był pogrom 27:9 nad Waterpolo Poznań, a sukces przypieczętowali ograniem warszawskiego AZS-u 16:11.

Najlepszym strzelcem w barwach WTS Polonii Bytom był Patryk Cebo. W turnieju finałowym zdobył on aż 14 bramek, a w eliminacjach jedenaście razy pokonał bramkarzy. Trenerem mistrzów Polski jest Krzysztof Paczyna.

Sukces młodych waterpolistów cieszy w kontekście walki o mistrzostwo Polski seniorów. Większość młodzieżowców jest w kadrze pierwszej drużyny, która z kompletem punktów jest liderem ekstraklasy po ośmiu kolejkach. Jest zatem duża szansa, że niebawem będzie kolejna okazja do świętowania.

fot. Facebook/WTS Polonia Bytom

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Byt dsd 2015 05

Pada śnieg - stok narciarski otwarty

Byt tdp bytom14

Wyścig Tour de Pologne w Bytomiu! [VIDEO /...

Byt pilka choragiewka

III liga: w Szombierkach lider najadł się strachu

Byt mma szombierki

MMA: zabrakło nokautów, ale bytomianin nie zawiódł

Byt szombierki bytom zegar

III liga: 16-latek odprawił Szombierki z kwitkiem

III liga: Polonia ma upragniony baraż!

Hokej: efektowne pożegnanie ze "Stodołą"