W pobliżu Żabich Dołów zakopano kompost wymieszany z odpadami

We wtorek, 14 stycznia, służby miejskie zatrzymały koparkę, która zakopywała kompost wraz z odpadami. Początkowo informowano, że do zdarzenia doszło w Żabich Dołach. Jednakże Małgorzata Węgiel-Wnuk, rzecznik prasowy bytomskiego magistratu uspokaja, że miało ono miejsce przy ul. Siemianowickiej, na terenie sąsiadującym z Żabimi Dołami.

Byt zabie doly

- Na gorącym uczynku złapano właśnie koparkę zakopującą kompost ze zmielonymi odpadami. Wszystkie służby są teraz na miejscu: policja, WIOŚ, PSP, służby z UM, wydział ochrony środowiska – poinformowali prowadzący stronę Bytom to nie hasiok.

Okazało się, że koparka zakopywała kompost wraz ze zmielonymi odpadami. – Na terenie, na którym doszło do tej sytuacji obowiązuje decyzja dotycząca gospodarowania odpadami – kompostem, która została wydana w 2015 r. – wyjaśnia Małgorzata Węgiel-Wnuk.

Wezwano policję i Państwową Straż Pożarną. Przyjechali także urzędnicy z Wydziału Inżynierii Środowiska oraz przedstawiciele WIOŚ i przystąpili do przeprowadzenia kontroli. – Przybyłe na miejsce zdarzenia służby stwierdziły nieprawidłowości w zakresie gospodarowania odpadami. W trakcie oględzin ujawniono kompost zanieczyszczony elementami plastiku, folii, tworzyw sztucznych. Wszystkie szczegóły będziemy znali dopiero po zakończeniu kontroli i przeanalizowaniu jej wyników – podkreśla rzecznik prasowy bytomskiego magistratu. Dodaje też, że urzędnicy przyglądają się działaniom firmy gospodarującej odpadami w tym miejscu już od dłuższego czasu.

fot. FB Bytom to nie hasiok

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Janusz Michałek KSSE Musimy porozmawiac o Bytomiu

„Architektura i mieszczańskość Bytomia to atut... biznesowy”

Bytom Zderzenie tramwaju z samochodem osobowym

Zderzenie samochodu osobowego i tramwaju w Bytomiu

Pojemnik na odpady Bytom

Ponad milion kary dla Bytomia za słabą segregację odpadów

Henryk Mercik

"Są takie obiekty, którymi nie godzi się handlować"

EC Szombierki / Piotr Grochowski

Arche zamierza wyremontować EC Szombierki w trzy lata

Orszak Trzech Króli w Bytomiu

Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Bytomia

Bytom nowe wiaty przystankowe

Nowe wiaty przystankowe w Bytomiu. Gdzie stanęły?