Wspaniale rysuje mimo braku rąk. Wyjątkowa wystawa w Biurze Promocji Bytomia

Mariusz Kędzierski to artysta tworzący hiperrealistyczne rysunki. Niepełnosprawność i brak rąk nie przeszkodziły mu w rozwijaniu pasji. Teraz jego dzieła można będzie oglądać w Biurze Promocji Bytomia przy Rynku 7. Otwarcie wystawy odbędzie się w piątek, 17 stycznia, o godzinie 17.00.

Byt mariusz kedzierski

Mariusz Kędzierski od 10 lat rozwija pasję i umiejętności rysownicze. Talent, pracowitość, upór sprawił, że jest laureatem wielu nagród w dziedzinie kultury i sztuki. Artysta żyje zgodnie z zasadą: „Skoro tyle otrzymałem od innych, to i ja mogę z siebie dawać wiele”. To między innymi dlatego kilka lat temu wyruszył z międzynarodowym projektem „Mariusz rysuje”, odwiedzając europejskie miasta i przekonując, że bariery ograniczające rozwój człowieka tkwią tylko w głowie. W grudniu 2015 r. za autorski projekt podróży po Europie otrzymał Nagrodę Publiczności „Człowiek Bez Barier 2015”.

Artysta uczestniczył w wielu wystawach oraz przeglądach sztuki organizowanych zarówno w Polsce, jak i na świecie. Był też wielokrotnie nagradzany, a w 2018 roku otrzymał „Oskara sztuk wizualnych” - nagrodę Best Global Artist 2018 podczas The Global Art Awards w Dubaju.

fot. UM w Bytomiu

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Swiecenie pokarmow na rozbarku

Na Rozbarku poświęcą pokarmy w tradycyjnych strojach

Szostak w sw jacku

Jedyny taki organista w Polsce. Zagra na Rozbarku!

Wystawa „Obcy hajmat? Śląsk w 1945 roku i w latach powojennych”

Nowa plenerowa wystawa na Rynku o Śląsku w latach po wojnie

Byt kroszonki

Jak kiedyś świętowano Wielkanoc na Śląsku....

Byt 31

Żeglarstwo, brydż i masoneria, czyli wakacje z MDK

Byt opera

Opera Śląska świętuje Międzynarodowy Dzień Tańca!

Byt becek walentynki serca

Gdzie zabrać drugą połówkę w Walentynki? Do...