Drzwi na wymiar, inteligentne zamki szyfrowe czy system jednego klucza. Prohaus oferuje kompleksowe rozwiązania dla domu

Drzwi wewnątrzlokalowe, aluminiowe, stalowe, drewniane, przeciwpożarowe… a wszystkie robione na wymiar – to tylko niektóre produkty, które w swojej ofercie ma firma Prohaus, która na polskim rynku obecna jest od 1996 roku. Jej znak rozpoznawczy to innowacyjność.

Byt prohaus

Historia firmy rozpoczęła się 23 lata temu. Początkowo mieściła się w 27-metrowym lokalu. Jednakże z każdym rokiem nabierała rozpędu, prężnie się rozwijając. Dziś zajmuje cały 2000-metrowy budynek, a jej sklepy znajdziemy w Bytomiu przy ul. Chorzowskiej 12 oraz w Zabrzu przy ul. Hagera 17. Z kolei w Krakowie przy ul. Myśliwskiej 8 znajduje się biuro handlowe.

Personalizowane produkty tworzone na wymiar

Prohaus słynie z innowacyjnych rozwiązań, produktów wykonywanych na wymiar, kompleksowego doradztwa oraz darmowego pomiaru, wyceny, demontażu/montażu, jak i serwisów gwarancyjnych i pogwarancyjnych. Zespół wykwalifikowanych pracowników znajdzie odpowiednie rozwiązania nawet dla najbardziej wymagającego klienta. – Oferowane przez nas produkty dostarczamy nie tylko na terenie Śląska, ale działamy też w województwie opolskim oraz małopolskim – podkreśla Tadeusz Łępski, właściciel firmy. Prohaus zaopatruje ponad 400 autoryzowanych punktów sprzedaży w produkty najwyższej jakości najlepszych Polskich producentów, a sieć stale się rozwija.

W ofercie można znaleźć m.in. rozmaite drzwi: przesuwne, przylgowe, bezprzylgowe, szklane, wejściowe, zewnętrzne, antywłamaniowe, przeciwpożarowe, dymoszczelne oraz okna firmy Drutex. Rozwiązania te znajdują zastosowanie w hotelach, instytucjach państwowych czy budynkach użyteczności publicznej, ale nie tylko. – Oferta jest bardzo duża i elastycznie dopasowujemy się do potrzeb osób zainteresowanych kupnem naszych produktów. Jesteśmy w stanie zrobić zarówno drzwi, jak i ościeżnice na dowolny wymiar. Tak, jak czyni to stolarz, tylko, że w większym zakresie – dodaje Tadeusz Łępski.

Cyztaj dalej!


Dziś klienci cenią sobie spersonalizowane rozwiązania i elementy stolarki wykonane z materiałów najwyższej jakości. Coraz chętniej sięgają po drzwi wykonane pod wymiar, zamiast kupować uniwersalne, które trzeba dopasować do dawnego wnętrza. - To rzemieślnicza praca, która ułatwia ludziom życie. Wiele osób robi remont mieszkania, kładzie gładzie na ścianach, maluje, układa kafelki na podłodze… a potem przypomina sobie o wstawieniu drzwi. Wtedy okazuje się, że ich rozmiar nie zgadza się, a otwór na drzwi jest albo zbyt wąski, albo za szeroki i konieczne jest kucie ściany albo jej nadbudowa. W konsekwencji mieszkanie wymaga kolejnego remontu, a my narażamy się na duże koszty. Nasza firma jest w stanie stworzyć drzwi pod konkretny wymiar, które montujemy bez zbędnego kucia i brudu. Warto dodać, że ościeżnice dobieramy pod kolor drzwi – wylicza właściciel firmy.

Inteligentne zamki szyfrowe to jedna z nowości oferowanych przez firmę

Wśród olbrzymiego wachlarza produktów znajdziemy wiele perełek. Jedną z nich jest inteligentny, odporny na działanie warunków atmosferycznych, autonomiczny zamek szyfrowy. Otwiera się go za pomocą bankowej karty zbliżeniowej, karty zbliżeniowej, breloka, naklejki zbliżeniowej czy kodu.

Kolejnym innowacyjnym rozwiązaniem oferowanym przez Prohaus jest system jednego klucza. Patent ten dedykowany jest wszystkim tym, którzy cenią komfort i wygodę, ponieważ zamiast pęku kluczy, teraz można nosić przy sobie już tylko jeden uniwersalny. Wszystko za sprawą unikatowych wkładek Winkhaus. – Są one specjalnie kodowane. W standardzie mamy jeden klucz, którym otworzymy zamek dolny i górny w drzwiach. Jednakże system ten możemy dowolnie rozbudowywać. W przypadku domku jednorodzinnego musimy mieć klucz do furtki, bramy wjazdowej, bramy garażowej, drzwi wejściowych, drzwi prowadzących do ogrodu…. Razem daje to co najmniej 5 ciężkich kluczy, a my możemy je zastąpić jednym. To proste i funkcjonalne – wyjaśnia Tadeusz Łępski.

Dzięki temu możemy też zabronić dostępu do niektórych pomieszczeń, jeżeli uznamy, że nie wszyscy domownicy powinni do nich wchodzić. Klucz generalny należy do właściciela posesji, natomiast dzieci ze względów bezpieczeństwa mają ograniczony dostęp. Ich klucz będzie zakodowany tak, aby przykładowo pasował wyłącznie do furtki i drzwi wejściowych do domu. - Rozwiązanie to świetnie sprawdza się w firmach. Poszczególni pracownicy posiadają dostęp tylko do pomieszczenia głównego oraz do swojego biura. Z kolei właściciel dostanie się do każdego pokoju - dodaje właściciel. Jest to zdecydowanie tańsze niż zamki elektroniczne i to jego olbrzymia zaleta.

Bytom, ul Chorzowska 12

Bytomski salon firmy Prohaus znajduje się przy ul. Chorzowskiej 12 i jest czynny od poniedziałku do piątku od godz. 9.00 do 17.00, natomiast w soboty od godz. 9.00 do 13.00.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon