Hokej: mamy najlepszą drużynę amatorską w Polsce!

Dwie bytomskie drużyny wzięły udział w mistrzostwach Polski amatorów w kategorii 35+. Pierwsze miejsce wywalczyli zawodnicy ADH Polonii Bytom.

Byt 81455945 1602661643208869 3162793283751510016 o

W Bytomiu w hokeju na lodzie mamy nie tylko seniorów, utytułowaną drużynę kobiecą i wiele drużyn młodzieżowych, ale także dwa zespoły amatorów. ADH Polonia Bytom oraz GTA Polonia Bytom wystartowali w mistrzostwach Polski amatorów w kategorii 35+.

ADH na początek trafiło do grupy z Katowickimi Bykami oraz Chwiałką Hockey Team. Bytomianie wygrali oba spotkania. Najpierw 2:1 z Bykami, a potem 3:1 z Chwiałką. To dało naszym hokeistom miejsce w finale.

Ostatnim rywalem byli amatorzy Zagłębia Sosnowiec. W finale kibice zobaczyli siedem bramek, a ADH ostatecznie wygrało 5:2. Bytomianie tym samym zapisali się w historii, jako pierwsi mistrzowie Polski amatorów w kategorii +35. Warto jeszcze dodać, że najlepszym obrońcą turnieju wybrano Michała Świerniaka.

Z kolei GTA Polonia Bytom w grupie doznało dwóch sromotnych porażek, czyli 2:9 z Zagłębiem oraz 1:8 z LUCE. W meczu o 5. miejsce polegli z Bykami 2:7.

ADH Polonia Bytom rywalizuje także w Śląskiej Amatorskiej Lidze Hokeja. W rundzie zasadniczej hokeiści zajęli trzecie miejsce w grupie A. Teraz szykują się do fazy play-off. Pierwszym rywalem naszych hokeistów są Wojownicy Oświęcim.