Warsztat - jak pracować z „Zeszytem do herstorii” w Biurze Promocji Bytomia

We wtorek, 28 stycznia, o godz. 12.00 w Biurze Promocji Bytomia odbędzie się warsztat Jak pracować z „Zeszytem do herstorii”. Wydarzenie to towarzyszy wystawie „60 na 100 Sąsiadki” i jest dedykowane nauczycielom i nauczycielkom, a także wszystkim osobom pragnącym przyjrzeć się uważniej historii swoich rodzin i swojej własnej.

Byt jak uczyc historii

Spotkanie poprowadzi Małgorzata Tkacz-Janik z Regionalnego Instytutu Kultury w Katowicach, a organizatorem wydarzenia jest wspomniana wyżej instytucja oraz Pokłady Kultury – Bytom. - Nie należy traktować tego warsztatu wyłącznie w kontekście historii - uczestnicy zostaną wyposażeni w narzędzie pozwalające rozwijać kompetencje językowe, skłaniające do kreatywnego myślenia, łamania stereotypów. Zapraszamy wszystkich, którzy poszukują i lubią się rozwijać – zdradzają organizatorzy.

Warto dodać, że uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję do obejrzenia fabularyzowanego dokumentu „5 kobiet Sejmu Śląskiego”, opowiadającego o pięciu posłankach na Sejm Śląsku w okresie II RP (1922-1939): Janiny Omańkowskiej i Bronisławy Szymkowiakówny (posłankami I kadencji), a także Marii Gruchlikowej (posłanka II kadencji) oraz Elżbiety Korfantowej i Marii Kujawskiej (posłanki III kadencji). Co ciekawe, w IV kadencji Sejmu Śląskiego nie było ani jednej posłanki.

Inicjatorką stworzenia filmu była Małgorzata Tkacz-Janik, z kolei scenariuszem i reżyserią zajęli się Maciej Marmola oraz Kamil Niesłony. Produkcja znajduje się w zasobach „Encyklopedii Powstań Śląskich”.

Zobaczcie film!

https://www.youtube.com/watch?v=KWHWDosITdM&feature=youtu.be&fbclid=IwAR03MjurmMKfJuWIpymWiwgUQilyfCk5ba-rL0t948hVXNT2zcg7Wr2yaTM

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon