Piłka nożna: Polonia i Szombierki gromią. W jednym meczu padło 18 bramek!

Najlepsze bytomskie kluby już rozpoczęły mecze sparingowe. Na początek Polonia i Szombierki grali z rywalami z niższych lig i stąd gładkie zwycięstwa. "Zieloni" jednak urządzili sobie widowiskowy trening strzelecki.

Byt football 606235 1280

Jako pierwsi sparing rozegrali piłkarze Szombierek Bytom, którzy w środę zmierzyli się z Sośnicą Gliwice. Rywal na co dzień występuje w bytomsko-zabrzańskiej lidze okręgowej, gdzie zajmuje dziesiąte miejsce. Nikt zatem nie spodziewał się wpadki lidera IV ligi, dla którego była to forma treningu.

Postawa "Zielonych" jednak przeszła najśmielsze oczekiwania. Podopieczni Janusza Kluge rozgromili gliwiczan aż 18:0! Kibice mieli zatem okazję obejrzeć efektowny trening strzelecki. Teraz jednak przyjdzie czas na poważne granie, bo 25 stycznia rywalem będzie III-ligowy Ruch Chorzów.

Na razie nic nie wiadomo na temat zmian kadrowych, a także testowanych zawodników. Fani Szombierek muszą uzbroić się w cierpliwość w tej kwestii.

Trochę inaczej to wygląda w Polonii Bytom, która już wcześniej zdradziła, że na testy zaprosiła Macieja Radaszkiewicza, Sebastiana Pociechę i Łukasza Krakowczyka. Oni, a także kilku innych testowanych zawodników, których personalia nie są znane, wystąpili w sobotnim sparingu z Polonią Nysa.

Niebiesko-czerwoni nie mieli problemów w starciu z liderem opolskiej IV ligi. Drużyna prowadzona przez Kamila Rakoczego wygrała 5:1. Popisali się testowani napastnicy, bo Krakowczyk strzelił dwa gole, a Radaszkiewicz jednego. Po jednej bramce dołożyli Mariusz Fornalczyk oraz zawodnik testowany.

Kolejny mecz kontrolny został zaplanowany na 25 stycznia. Wtedy Polonia zmierzy się z niemiecką Spartą Lichtenberg.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon