Jakie skarby skrywa Biuro Rzeczy Znalezionych w bytomskim ratuszu?

Telefony komórkowe, klucze, torby, radiotelefony, portfele z gotówką, a nawet plecak z laptopem – Biuro Rzeczy Znalezionych Urzędu Miejskiego w Bytomiu pełne jest wartościowych przedmiotów, które ktoś zgubił. Trafiają tam rzeczy znalezione i przekazywane zarówno przez osoby prywatne, jak i funkcjonariuszy policji.

Kodeks Cywilny precyzuje, że właściciel może odebrać przedmioty znajdujące się w Biurze Rzeczy Znalezionych w ciągu roku od dnia doręczenia wezwania do odbioru. Zgodnie z ustawą o rzeczach znalezionych, mogą być one zdjęte z listy po roku, ale przez kolejny rok muszą czekać na swojego właściciela w magazynach magistratu.

W większości przypadków nie ma możliwości ustalenia personaliów osób, które zagubiły swoją własność. Dla nich szansą na odzyskanie zguby jest właśnie wizyta w Biurze Rzeczy Znalezionych. Jednostka ta systematycznie publikuje w Biuletynie Informacji Publicznej wykaz przechowywanych przedmiotów. Warto nadmienić, że w przypadku niemożności wezwania właściciela, przedmiot ten w ciągu dwóch lat od dnia znalezienia, staje się własnością znalazcy.

Jak odebrać depozyt?

Aby odzyskać zagubioną i odnalezioną rzecz należy skontaktować się z Biurem Rzeczy Znalezionych działającym w Urzędzie Miejskim w Bytomiu (ul. Parkowa 2, pokój 403, teł. 32 7868421 e-mail: brz@.um.bytom.pl). Właściciel odnalezionego przedmiotu może go odebrać po określeniu wyglądu/cech charakterystycznych lub po przedstawieniu dokumentu potwierdzającego prawo do rzeczy znajdującej się w depozycie.

Z listą przedmiotów znajdujących się w Biurze Rzeczy Znalezionych można zapoznać się TU!

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Janusz Michałek KSSE Musimy porozmawiac o Bytomiu

„Architektura i mieszczańskość Bytomia to atut... biznesowy”

Bytom pomoc dla Ukrainy

Bytomianie pomagają Ukraińcom

Pojemnik na odpady Bytom

Ponad milion kary dla Bytomia za słabą segregację odpadów

Prof. Tomasz Pietrzykowski

„Bytomiu, patrz uważnie, co się stało w Nikiszowcu”

Remont EC Szombierki dofinansowany z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji?

Remont EC Szombierki dofinansowany z funduszu UE?

Orszak Trzech Króli w Bytomiu

Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Bytomia

Bytom nowe wiaty przystankowe

Nowe wiaty przystankowe w Bytomiu. Gdzie stanęły?