Hokej: zacięty bój ze Stoczniowcem i wysoka wygrana z Sokołami.

Tym razem nie było kompletu zwycięstw bytomskich hokeistów, choć niewiele brakowało. Z kolei mistrzowską formę zaprezentowały kobiety, które rozegrały pierwsze dwa mecze w 2020 roku.

Byt skates 2827705 1280

W sobotę podopiecznych Mariusza Puzio czekał bardzo ważny mecz ze Stoczniowcem Gdańsk. Zwycięstwo sprawiłoby, że Polonia znacznie by się zbliżyła do podium, bo trzecie miejsce w Młodzieżowej Hokej Lidze zajmuje właśnie drużyna z Pomorza.

Kibice się nie zawiedli, bo zobaczyli zacięty pojedynek, w którym padło aż jedenaście bramek. Bytomianie wyszli na prowadzenie po bramce Błażeja Salamona, ale potem to rywale przejęli kontrolę nad spotkaniem. W zespole Polonii hat-trickiem popisał się Piotr Bajon, jednego gola dołożył Łukasz Dybaś, ale to Stoczniowiec ostatecznie wygrał 6:5.

Nasi hokeiści nastroje poprawili sobie następnego dnia w meczu z Sokołami Toruń. Tym razem to Polonia rządziła na lodzie i wygrała 8:2. Tym razem liderem zespołu był Dybaś, który czterokrotnie umieścił krążek w bramce. Po jednej bramce dołożyli Salamon, Jakub Sojka, Tomasz Wcisło oraz Michał Zając.

Do zakończenia sezonu zasadniczego pozostały dwie kolejki, a rywalami naszych hokeistów będą SMS Toruń oraz ŁKH Łódź. Potem Polonia przystąpi do walki o mistrzostwo Polski juniorów. Obecnie w MHL zajmuje piąte miejsce.

Hokeistki Polonii Bytom wznowiły rozgrywki po kilkutygodniowej przerwie i zmierzyły się z tyskimi Atomówkami, które zajmują ostatnie miejsce w grupie A PLHK. Mistrzynie Polski nie zlekceważyły swoich rywalek, dzięki czemu dwa razy wysoko wygrały.

W sobotę było 8:0, a hat-trickiem popisała się liderka drużyny Karolina Późniewska. Pozostałe bramki strzeliły Olivia Tomczok, Wiktoria Dziwok, Ida Talanda, Aneta Cygan oraz Patrycja Sfora.

W niedzielę poszło jeszcze lepiej. Niebiesko-czerwone znowu nie straciły bramki, a same strzeliły ich dziesięć. Po dwa trafienia zaliczyły Późniewska, Tomczok, Klaudia Chrapek oraz Alicja Wcisło. Po jednym dołożyły Dziwok oraz Sfora.

Bytomianki są liderkami swojej grupy z przewagą sześciu punktów nad Stoczniowcem Gdańsk. Do zakończenia sezonu zasadniczego pozostał dwumecz z Kozicami Poznań. Potem przyjdzie czas na fazę play-off, która wyłoni mistrzynie Polski.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon