Wydział Teatru Tańca AST znów rekrutuje!

Wydział Teatru Tańca w Bytomiu znów otwiera podwoje przed młodymi adeptami sztuki tanecznej. We wtorek, 21 stycznia, uczelnia poinformowała w mediach społecznościowych, że rusza nabór na rok akademicki 2020/2021. Spełniły się zatem listopadowe zapowiedzi.

Byt ballet 1376250 1280

Przypomnijmy, że 27 listopada przedstawiciele WTT AST poinformowali, że Senat Akademii Sztuk Teatralnych uchwalił zasady rekrutacji studentów na rok akademicki 2020/2021. - Jeśli reorganizacja wydziału powiedzie się, wówczas uczelnia ogłosi nabór w połowie lutego 2020 roku – zapowiadano wówczas, a obietnice spełniono. Wiadomość, która z pewnością ucieszy maturzystów marzących o rozpoczęciu kariery tanecznej i podjęciu studiów na kierunku taniec opublikowano dziś, 21 stycznia. - Informujemy, że zgodnie z Uchwałą Senatu AST nr 106/2016-2020 z dnia 9 stycznia 2020 roku wznowiona zostaje rekrutacja na stacjonarne jednolite studia magisterskie na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu, kierunek aktorstwo, specjalność: aktor teatru tańca – napisano na facebookowym profilu WTT AST.

W uchwale tej wyjaśniono, że: Senat Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie - po dokonaniu zmian programowych oraz personalnych na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu – potwierdza, iż począwszy od 4 maja 2020 roku rozpoczęta zostanie rekrutacja na stacjonarne jednolite studia magisterskie na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu, kierunek: aktorstwo, specjalność: aktor teatru tańca.

Rekrutacja rusza 4 maja i potrwa do 1 czerwca. Wtedy też będzie można skorzystać z elektronicznej rejestracji. Termin zakończenia postępowania rekrutacyjnego wyznaczono z kolei na 30 września.

Szczegółowe kryteria i zasady rekrutacji można znaleźć na stronie internetowej Wydziału Teatru Tańca.

fot. pixabay.com

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Remont Opery Śląskiej

Noc Teatrów w Operze Śląskiej

Edward Wieczorek nie żyje

Nie żyje Edward Wieczorek, przegrał walkę z COVID-19

Byt orszak trzech kroli

Trzech Króli wraz z orszakiem wjedzie do Bytomia

Spektakl w parku przypałacowym

Otwarcie pałacu w Miechowicach

Byt piotr zimnik1

Piotr Zimnik. Ze szkoły muzycznej w Bytomiu do...

Byt 1

Gdzie spędzić ostatni sierpniowy weekend z...

Byt bluesbana

Bytomski Tramwaj Bluesowy ponownie ruszy w...