W Miechowicach zapadła się ziemia. Dziurę jednak szybko zasypano

W miechowickim Parku Ludowym przy ul. Racjonalizatorów zapadła się ziemia. I to już po raz drugi. Zapadlisko zostało jednak sprawnie zasypane.

Byt 82450000 804310930050344 5442929376100352000 n

Ziemia osunęła się w tym samym miejscu, co przed rokiem. O sprawie na łamach portalu bytomski.pl informowaliśmy 26 kwietnia 2019 roku. Wtedy zapadlisko miało średnicę ok. 7 metrów i głębokość ok. 4 m. Dziura powstała prawdopodobnie w wyniku długotrwałej eksploatacji górniczej prowadzonej pod Miechowicami. Teraz mogło być podobnie.

Przybyłe na miejsce zdarzenia służby miejskie zabezpieczyły teren wokół zapadliska taśmami. Jak informuje Małgorzata Węgiel-Wnuk, rzecznik prasowy bytomskiego magistratu, ze względów bezpieczeństwa podjęto decyzję o zamknięciu odcinka ul. Racjonalizatorów, a objazdy wyznaczono ulicami: Niską, Przelotową, Chroboka, Łaszczyka.

Na jednym z portali społecznościowych radny Maciej Bartków poinformował, że jeszcze dziś Węglokoks, do którego należy kopalnia Bobrek-Piekary, odpowiedzialna za szkody górnicze w tym rejonie, podejmie działania w celu zasypania dziury. Zapowiadano, że szkoda zostanie usunięta w ciągu najbliższych godzin i tak też się stało. Wiceprezydent Waldemar Gawron powiadomił o sprawie Węglokoks, a przedstawiciele spółki zasypali powstałą dziurę. Prawdopodobnie konieczne będzie jednak wykonanie kolejnych badań geologicznych.

Zobaczcie zdjęcia!

{gallery}galerie-news/2020/01/dziurawmiechowicach{/gallery}

fot. UM w Bytomiu

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon