Piłka nożna: zawodnicy Polonii Bytom powołani do reprezentacji Polski!

Z PZPN do Polonii Bytom dotarły dwie świetne wiadomości. Mariusz Fornalczyk oraz Franciszek Stachoń otrzymali powołania do młodzieżowych reprezentacji Polski w swoich kategoriach wiekowych.

Byt 82660106 3074691219222284 9060766580777943040 n

Sumienna praca akademii Polonii Bytom zaczyna przynosić pierwsze owoce. Niebiesko-czerwoni w środę pochwalili się świetnymi nowinami, które otrzymali od Polskiego Związku Piłki Nożnej. Dwóch młodych zawodników klubu z Olimpijskiej zwróciło na siebie uwagę selekcjonerów drużyn narodowych.

Pierwszym szczęśliwcem jest Franciszek Stachoń, który na co dzień występuje w drużynie rocznika 2005, którą prowadzi Wojciech Mróz. Gracz Polonii został powołany na konsultację reprezentacji U-15, która w dniach 27-31 stycznia odbędzie się w Siedlcach.

Konsultacja jest formą testów, więc dopiero w późniejszym czasie okaże się, czy na stałe znajdzie on uznanie w oczach trenera Rafała Lasockiego.

Większe wyzwanie czeka Mariusza Fornalczyka, który został powołany do reprezentacji Polski U-17. On uda się z drużyną narodową na turniej towarzyski w hiszpańskiej La Mandze. W dniach 6-10 lutego będzie mieć okazję wystąpić przeciwko Gruzji, Norwegii oraz Chorwacji. Selekcjonerem tej kadry jest Marcin Dorna.

Fornalczyk w tym sezonie zaczął dostawać szanse w rozgrywkach III ligi. Jesienią w barwach Polonii rozegrał 12 meczów i strzelił dwa gole. W klubie uchodzi za jeden z największych talentów. Teraz na zgrupowaniu w Hiszpanii będzie mógł się sprawdzić na tle rówieśników z innych krajów.

W przeszłości Polonia Bytom wychowała wielu reprezentantów Polski, którzy grali z orzełkiem na piersi w największych turniejach międzypaństwowych. Ostatnimi, którzy dostąpili tego zaszczytu w seniorskiej kadrze byli Tomasz Nowak, Marcin Komorowski i Michał Zieliński.

fot. Facebook/Polonia Bytom

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon