Hokej: lodowisko zaczyna tętnić życiem. Pierwsze treningi na placu budowy

Hokeiści Polonii Bytom najgorsze mają już za sobą. Kończy się tułaczka po ościennych miastach, by przeprowadzić trening na lodowisku. Zawodnikom przygotowano taflę na Pułaskiego, gdzie cały czas trwa przebudowa obiektu.

Byt 3p1dv96bafqp531rrk5of1alq1f0ib

To było bardzo trudne pół roku dla wszystkich członków KH Polonii Bytom. Z jednej strony wszyscy się cieszyli, bo ruszyła przebudowa lodowiska, które w całej Polsce zyskało przydomek "Stodoła". Z drugiej jednak pojawił się problem, bo w związku z pracami budowlanymi wyłączono z użytku taflę.

Seniorzy, seniorki oraz wszystkie drużyny młodzieżowe zmuszone były tułać się po ościennych miastach lub korzystać z miejskich sal gimnastycznych. Na szczęście ten niewdzięczny etap już za nimi.

Od kilku dni przy ulicy Pułaskiego trwały prace nad przygotowaniem tafli lodowej. W czwartek oficjalnie oddano ją do użytku zawodnikom. Jako pierwsi na lód weszli młodzicy i żaki starsze. Wieczorem z kolei pierwszy trening u siebie przeprowadzą seniorzy.

Lodowisko cały czas jest wielkim placem budowy, ale od początku zakładano, że po montażu zadaszenia zostanie przygotowany lód do treningów. Tak też się stało. Teren został wygrodzony, przygotowano szatnię, a Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego nie miał żadnych zastrzeżeń.

Zgoda na użytkowanie lodowiska dotyczy tylko zajęć treningowych i obowiązuje do 31 marca tego roku. To oznacza, że mecze ligowe nadal będą się odbywać poza Bytomiem. To jednak już mniejsze zmartwienie, bo najważniejsze, że jest gdzie trenować.

Przebudowane i nowoczesne lodowisko zostanie oddane do użytku dopiero we wrześniu 2021 roku. Obecnie trwają prace nad budową ścian bocznych, a niebawem powstanie połączenie hali z budynkiem administracyjnym. Cała inwestycja pochłonie 40 mln złotych.

fot. UM Bytom/Hubert Klimek

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon