Tenis: Górnik Bytom świętuje 70-lecie. Wybierz najlepszego tenisistę i tenisistkę

Górnik Bytom w tym roku obchodzi 70-lecie istnienia. To jeden z najlepszych klubów tenisowych w Polsce, który wypuścił w świat wiele talentów. Stąd pomysł, by zorganizować plebiscyt, w którym biorą udział kibice.

Byt tennis 1671852 1280

Na przełomie 1950 i 1951 roku w naszym mieście utworzono klub tenisowy Górnik Bytom. Dziś jest to jeden z najlepszych klubów w całym kraju, a jego zawodnicy regularnie zdobywają trofea na imprezach rangi krajowej i międzynarodowej. W trakcie 70 lat istnienia przez bytomskie korty przewinęło się wielu utalentowanych tenisistów i tenisistek.

Szefowie Górnika wpadli więc na pomysł, by z okazji okrągłej rocznicy zorganizować plebiscyt. To kibice mogą wskazać najlepszego w historii tenisistę i tenisistkę, którzy reprezentowali bytomski klub.

Wśród nominowanych jest pięć kobiet i dwunastu mężczyzn. Każdy z nich ma na koncie duże sukcesy. Głosowanie odbywa się na stronie klubu. Wystarczy wejść TUTAJ i oddać swój głos.

Zwycięzców poznamy 28 lutego na oficjalnej gali, która odbędzie się w Teatrze Rozbark. Kilka dni temu Górnik zdradził pierwsze wyniki. Wśród tenisistek zdecydowanie prowadziła Katarzyna Teodorowicz, a wśród tenisistów liderem był Michał Piękoś. Wszystko jednak jeszcze może się znacząco zmienić.

Lista nominowanych w plebiscycie 70-lecia Górnika Bytom.

Kobiety:

- Renata Wojtkiewicz-Skrzypczyńska
- Katarzyna Teodorowicz
- Paula Kania
- Sandra Zaniewska
- Ewelina Augustyniak

Mężczyźni:

- Waldemar Rogowski
- Bogdan Hrones
- Maciej Przybylski
- Marek Kaczyński
- Michał Piękoś
- Grzegorz Panfil
- Mateusz Kowalczyk
- Błażej Koniusz
- Wojciech Marek
- Mikołaj Lorens
- Mateusz Szmigiel
- Bartłomiej Dąbrowski

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon