Piękne kwiaty i warzywa z własnej hodowli?

Byt mezczyzna sieje nasiona w ziemi

W wyszukiwarkach internetowych, jak pokazują różnego rodzaju dane statystyczne, coraz częściej pojawia się hasło nasiona kwiatów i warzyw lub zapytanie, jak zasadzić np. ogórki. Skąd to zainteresowanie? Szybkość życia, zanieczyszczenia, hałas, nieustanny ruch, wszystko to sprawia, że ludzie tęsknią za oazami ciszy i spokoju. Znajdują ja w przydomowych ogródkach czy na ogródkach działkowych, gdzie z dala od codzienności mogą cieszyć się ciszą i kontaktem z naturą.

Kwiaty i warzywa z własnego ogródka w zasięgu ręki

Dla ogrodników również amatorów newralgicznym momentem jest wiosna. Wtedy już zazwyczaj wiedzą dokładnie co chcą mieć zasiane w swoim ogródku. Gdzie, pojawią się piękne kwiaty, a w którym rogu działki znajdzie się miejsce na marchewkę, rzodkiewkę czy pietruszkę z własnej uprawy. Aby jednak cel i marzenia zostały zrealizowane, konieczne są odpowiedniej jakości nasiona. W sklepach również w tych osiedlowych można znaleźć nasiona wielu gatunków roślin i nasion w pięknych opakowaniach, które kuszą pięknymi zdjęciami. Doświadczenie wielu osób pokazuje jednak, że efekt nawet najstaranniej pielęgnowanej rabatki nie przypomina tego z folderu reklamowego.

Więcej informacji na rolmarket.pl

Kupujemy nasiona - co warto wiedzieć?

Zakup nasion wbrew pozorom to skomplikowany proces, w którym duże znaczenie odgrywa czas. Przygotowania do sezonu sadzenia rozpoczynają się już tak naprawdę na początku roku, gdyż wtedy w sklepach można znaleźć największy wybór nasion różnych sadzonek nawet unikalnych odmian np. pomidorów. Dokonując zakupu, koniecznie należy zwrócić uwagę na datę przydatności. Często sklepy opróżniają magazyny i do sprzedaży trafiają produkty, których termin ważności kończy się np. w marcu. Możemy być wtedy pewni, że na pewno nasze cele ogrodnicze nie zostaną zrealizowane.

Duże znaczenie ma również cena. Wprawdzie zakup nasion, nawet w dużej ilości nie powinien zrujnować domowego budżetu, to jednak ma ona znaczenie. Dobre nasiona nie muszą być drogie, jednak zbyt niska cena może i zazwyczaj świadczy o ich niskiej jakości, co ma znaczące przełożenie na efekt.

Drobiazgi mają znaczenie

Nie bez znaczenia ma także miejsce, gdzie zaopatrujemy się w nasiona. Wprawdzie można jest kupić w każdym supermarkecie, to jednak specjaliści polecają zakupy prosto u producenta lub w renomowanych sieciach ogrodniczych. Zazwyczaj jest to droższa opcja, jednak istnieje gwarancja, że nasiona są selekcjonowane przed sprzedażą i odpowiednio przechowywane. Sposób przechowywania, jak podkreślają znawcy tematu, ma w tym wypadku duże znaczenie. Zawilgocone lub zbyt wysuszone najprawdopodobniej nie wydają oczekiwanego plonu, a kupiec nie osiągnie rezultatu, jaki zaplanował. Dużą popularnością cieszą się także zakupy internetowe, gdzie w domowym zaciszu można spokojnie zastanowić się nad poszczególnymi odmianami i zasięgnąć rady na forach internetowych.

Materiał partnera

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Janusz Michałek KSSE Musimy porozmawiac o Bytomiu

„Architektura i mieszczańskość Bytomia to atut... biznesowy”

Bytom Zderzenie tramwaju z samochodem osobowym

Zderzenie samochodu osobowego i tramwaju w Bytomiu

Remont EC Szombierki dofinansowany z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji?

Remont EC Szombierki dofinansowany z funduszu UE?

EC Szombierki / Piotr Grochowski

Arche zamierza wyremontować EC Szombierki w trzy lata

Orszak Trzech Króli w Bytomiu

Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Bytomia

MZDiM

Psychiczne i fizyczne znęcanie w bytomskim MZDiM?

Bytom nowe wiaty przystankowe

Nowe wiaty przystankowe w Bytomiu. Gdzie stanęły?