Mieszkania na sprzedaż w Katowicach: Pierwsza Dzielnica najbardziej pożądanym adresem na mapie miasta


Rynek mieszkaniowy w Katowicach w ciągu ostatnich kilkunastu lat mocno ewoluował. Deweloperzy poszukują atrakcyjnych terenów inwestycyjnych przede wszystkim w centralnych lokalizacjach, odpowiadając tym samym na potrzeby nabywców mieszkań. Coraz więcej osób docenia komfort, z jakim wiąże się łatwy dostęp do miejskiej infrastruktury, komunikacji publicznej, kultury i rozrywek. Świetnie zlokalizowane mieszkania na sprzedaż w Katowicach oferuje firma TDJ Estate, realizująca spektakularny projekt pod nazwą Pierwsza Dzielnica. Czym wyróżnia się ta inwestycja? Dlaczego cieszy się tak dużym zainteresowaniem?

Byt mieszkania na sprzedaz katowice

Obrzeża? Niekoniecznie. Centrum? Bardzo chętnie!

To jeden z charakterystycznych trendów na katowickim rynku mieszkaniowym. Osoby szukające dla siebie nieruchomości w stolicy Górnego Śląska szczególną uwagę zwracają właśnie na mieszkania zlokalizowane albo w ścisłym centrum, albo w śródmieściu. Wynika to ze zmiany oczekiwań i większej świadomości własnych potrzeb wśród nowej generacji prywatnych inwestorów.

Mieszkania na sprzedaż w Katowicach zlokalizowane blisko centrum gwarantują bardzo wysoki komfort codziennego życia. Z tego też powodu są szczególnie pożądane przez rodziny z dziećmi, singli, osoby aktywne towarzysko, ale też seniorów, którzy nie chcą być zmuszeni do każdorazowego korzystania z komunikacji publicznej, taksówki czy własnego samochodu, by np. dostać się do przychodni, zrobić zakupy, wykupić lekarstwa etc.

Zamieszkanie w centrum lub śródmieściu Katowic całkowicie zmienia perspektywę. Nagle okazuje się, że można mieć pod ręką wszystko, co tylko jest potrzebne do wygodnego życia, na poziomie godnym wielkomiejskiej aglomeracji w centrum Europy. To między innymi bezproblemowy dostęp do licznych szkół, przedszkoli i żłobków, duży wybór sklepów i punktów usługowych, które są dostępne w odległości krótkiego spaceru, szeroka oferta kulturalna i rozrywkowa czy świetnie zorganizowana komunikacja publiczna.

Każdy z tych atutów wydaje się być oczywistością, ale nie jest nią z perspektywy osób, które mieszkają pod miastem lub w obrzeżnej dzielnicy. Gdy dodamy do tego permanentne korki na trasach wyjazdowych z osiedli oddalonych od centrum Katowic, z czym wiąże się ogromna strata czasu na codzienne dojazdy, to nie będziemy mieć już wątpliwości, dlaczego w tak szybkim tempie rośnie zainteresowanie mieszkaniami na sprzedaż w Katowicach zlokalizowanymi blisko ścisłego centrum.

Pierwsza Dzielnica: co wiemy o tej inwestycji?

Pierwsza Dzielnica to zupełnie nowy zespół mieszkaniowy, który powstaje przy ulicy Góreckiego, w bezpośrednim sąsiedztwie dzielnicy Koszutka. Inwestorem jest ceniona na śląskim rynku firma deweloperska TDJ Estate, która ma na swoim koncie kilka bardzo interesujących projektów – by wymienić chociażby Osiedle Franciszkańskie.

Deweloperowi od początku przyświecało genialne w swojej prostocie założenie: stworzyć miejsce, które zapewni mieszkańcom najwyższy komfort życia, bez konieczności długiego dojeżdżania do pracy, szkół, miejsc kultury, z łatwym dostępem do rozrywek. Dlatego kluczowe znaczenie miał wybór odpowiedniej lokalizacji. Inwestor postawił na jeden z najatrakcyjniejszych rejonów Katowic, sąsiadujący ze Strefą Kultury, w pobliżu hali widowiskowo-sportowej „Spodek” oraz budynku Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia, czyli dwóch współczesnych symboli stolicy Górnego Śląska.

Realizacja inwestycji została podzielona na etapy. W pierwszym powstanie 256 mieszkań o różnych metrażach, znajdujących się w trzech 12-kondygnacyjnych budynkach. Najwyższe piętra są zarezerwowane dla prestiżowych penthouse’ów.

Znakiem rozpoznawczym Pierwszej Dzielnicy ma być bardzo wysoki standard wykonania. Mieszkańcy będą mieć do swojej dyspozycji między innymi bawialnię, pralnię, podziemny parking czy strefę coworkingową, z której szczególnie chętnie powinni korzystać freelancerzy, drobni przedsiębiorcy, osoby pracujące zdalnie oraz np. rodzice na urlopie wychowawczym realizujący zlecenia dla klientów. Na dolnych kondygnacjach budynków znajdą się przestrzenie handlowe o metrażach odpowiednich dla najpotrzebniejszych punktów usługowych, jak salon fryzjerski, gabinet kosmetyczny, sklep spożywczy czy nawet placówka bankowa.

Projekt osiedla przygotowała renomowana pracownia architektoniczna, a w głównej mierze odpowiada za niego Przemo Łukasik. Architekt słynie z umiejętnego przemycania śląskich akcentów do swoich projektów, czego wyrazem jest również koncepcja Pierwszej Dzielnicy. Minimalistyczny design, akcent na pragmatyzm, perfekcyjne wpasowanie w zastaną zabudowę katowickiego śródmieścia – to główne architektoniczne atuty tej inwestycji.

Zakończenie realizacji pierwszego etapu osiedla zaplanowano na III kwartał 2021 roku. Ze szczegółami na temat inwestycji można się zapoznać na oficjalnej stronie internetowej www.pierwszadzielnica.pl. Biuro sprzedaży osiedla mieści się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym przy pl. Sławika i Antalla 1.

Materiały partnera

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon