Hokej: koniec sezonu zasadniczego. Czas na walkę o mistrzostwo!

Mężczyźni już zakończyli sezon zasadniczy, a kobietom zostały już tylko dwa mecze. Teraz nasze zespoły będą walczyć o najwyższą stawkę. Panowie o mistrzostwo Polski juniorów, a panie będą bronić mistrzostwa Polski seniorek.

Byt hockey puck 608582 1280

W miniony weekend odbyły się dwie ostatnie kolejki sezonu zasadniczego Młodzieżowej Hokej Ligi (drugi poziom rozgrywkowy w Polsce). Polonia Bytom miała na rozkładzie rywali, którzy w tabeli znajdowali się za jej plecami. Wszyscy zatem liczyli na komplet punktów.

W pierwszym starciu SMS Toruń postawił bardzo trudne warunki, a kibice zobaczyli emocjonujące starcie. Zaczęło się jednak dobrze dla niebiesko-czerwonych, bo pierwszą tercję wygrali 3:1. W drugiej padły dwie bramki, po jednej dla każdej ze stron. W ostatniej partii torunianie jednak zdołali doprowadzić do remisu i potrzebna była dogrywka.

Hokeiści przedłużyli emocje o pięć minut. Bohaterem został Sebastian Wicher z Polonii, który strzelił bramkę na 5:4. Tego dnia w najlepszej formie był jednak Łukasz Dybaś, który popisał się hat-trickiem. Jedno trafienie dołożył Denis Schupp.

W ostatnim meczu sezonu zasadniczego padło jeszcze więcej bramek, bo aż dwanaście. Bytomianie jednak mieli spotkanie pod kontrolą i wygrali 8:4. Trzy gole strzelił Piotr Bajon, dwa Błażej Salamon, a po jednym Wicher, Tomasz Wcisło oraz Klaudiusz Cuber.

Podopieczni Mariusza Puzio ukończyli ten etap rozgrywek na piątym miejscu. Teraz drużyna przystąpi do walki o mistrzostwo Polski juniorów. Najpierw będą kwalifikacje. Polonia trafiła do grup B, w której zmierzy się ze Stoczniowcem Gdańsk, SMS-em Toruń oraz Naprzodem Janów.

W najbliższy weekend zakończy się także sezon zasadniczy w Polskiej Lidze Hokeja Kobiet. Zawodniczki Polonii mają zapewnione mistrzostwo swojej grupy, a na koniec zmierzą się z Kozicami Poznań. Później przyjdzie czas na fazę play-off, która wyłoni mistrzynie kraju.