Katowicka się zazieleni. Drzewa urosną w donicach

Przebudowa ulicy Katowickiej dobiegła końca. To jednak nie koniec zmian. Na wiosnę ulica się zazieleni. Rozpoczęto już przygotowania do nowych zasadzeń.

Byt donice na katowickiej

Ulica Katowicka została dopuszczona do ruchu samochodów w Sylwestra. Tramwaje zaczęły kursować na niej kilka miesięcy wcześniej, bo we wrześniu. Choć przebudowa trwała bardzo długo, to jej efekty nie zachwycają. Co prawda na drodze nie ma już dziur, tramwaje nie muszą czekać na przejazd na mijance, torowisko zostało bardziej wytłumione, a ulica jest lepiej oświetlona, ale całość jest szara, nudna i ponura.

Wkrótce ma się to zmienić, bo na Katowickiej pojawi się zieleń. W projekcie zaplanowano ustawienie osiemnastu donic na odcinku od placu Sikorskiego do skrzyżowania z ul. Matejki. Początkowo miały mieć wymiary 80x80x80 cm, lecz po konsultacjach z zielenią zdecydowano się na większe, aby możliwe było zasadzenie w nich drzew.

Pierwsze z nich już się pojawiły na swoim miejscu. Ulokowano je na placyku przy skrzyżowaniu z ul. Korfantego. Kolejne będą stawiane po przeciwnej stronie jezdni, pomiędzy zatokami parkingowymi.

Żeby uczynić Katowicką bardziej zieloną, jeszcze w trakcie prac budowlanych na ulicy zdecydowano się na przebudowę schodów przy Elektroniku, gdzie wygospodarowano miejsce na rabaty roślinne. Utworzone kwatery wypełniono już ziemią i czekają na nasadzenia.

Zieleń pojawi się na Katowickiej prawdopodobnie dopiero na wiosnę. - Kiedy warunki pogodowe pozwolą, w donicach rozmieszczonych na ulicy, zostaną zasadzone drzewa - informuje Paweł Wittich, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów. Dookoła pni planuje się umieszczenie mniejszych roślin, żeby całość była jak najbardziej zielona. Miejmy nadzieję, że rozbije to panującą na tej ulicy wszechobecną szarość.

Katowicką w najbliższym czasie czekają kolejne zmiany. Po przebudowie drogi i torowiska oraz zazielenieniu przyszedł czas na remonty budynków. Bytomskie Mieszkania ogłosiły właśnie przetarg na termomodernizacje pięciu kamienic przy Katowickiej, a także kolejnych pięciu przy ul. Korfantego i Matejki znajdujących się w sąsiedztwie Katowickiej. Jeśli na remonty zdecydują się jeszcze tamtejsze wspólnoty, to w ciągu najbliższych lat ulica może zmienić się nie do poznania!

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon