Kronika Policyjna: 3 lutego [przegląd]

Oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu informuje:

Byt policja przejela lewy tyton

Posiadał amfetaminę i uprawiał konopie indyjskie

Kryminalni zatrzymali 22-latka, który posiadał amfetaminę i uprawiał w mieszkaniu konopie indyjskie. Stróże prawa zabezpieczyli ponad 490 działek dilerskich amfetaminy oraz krzew konopi indyjskiej. Bytomianin usłyszał już zarzuty. Grozi mu teraz do 3 lat więzienia.

Stróże prawa z bytomskiej komendy prowadzili działania przeciwko przestępczości narkotykowej. Ich wynikiem było zatrzymanie mieszkańca Bytomia. 22-latek w swoim mieszkaniu przy pl. Akademickim miał ponad 490 działek dilerskich amfetaminy i krzew konopi indyjskiej. Mężczyzna została przewieziony do komendy gdzie usłyszał zarzuty. Grozi mu do 3 lat więzienia.

Wpadł 50-latek z zakazem prowadzenia pojazdów

Bytomscy policjanci z drogówki zatrzymali 50-letniego mężczyznę. Mieszkaniec Bytomia kierował audi pomimo, że posiada czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany przez bytomski sąd. Badanie alkomatem wykazało u niego 0,26 promila. Teraz mężczyźnie grozi do 2 lat za kratkami oraz grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów.

30 stycznia rano policjanci bytomskiej drogówki przy ulicy Hutniczej zatrzymali do kontroli jadącego audi mężczyznę. W trakcie kontroli okazało się, że kierującym jest 50-letni bytomianin. Stróże prawa ustalili, że mężczyzna ma czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany przez bytomski sąd. Po zbadaniu alkomatem okazało się, że jest po spożyciu alkoholu. Wydmuchał 0,26 promila. Teraz mężczyzna odpowie przed sądem za nie stosowanie się do decyzji organu. Za to przestępstwo grozi mu teraz do 2 lat więzienia. A za jazdę po alkoholu grozi mu grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów.

Odpowie za posiadanie narkotyków

Kara 3 lat pozbawienia wolności grozi 22-latkowi, który posiadał środki odurzające. Mężczyzna został zatrzymany w środę, 29 stycznia, przez kryminalnych z „piątki”. W jego mieszkaniu policjanci zabezpieczyli ponad 10 gramów marihuany.

Kryminalni z „piątki” prowadzili działania przeciwko przestępczości narkotykowej. Wynikiem ich pracy było zatrzymanie 22-latka, który w mieszkaniu przy ulicy Plac Żeromskiego ukrywał narkotyki. Stróże prawa przejęli ponad 10 gramów marihuany. Bytomianin już usłyszał zarzuty. Teraz odpowie przed prokuratorem. Grozi mu do 3 lat więzienia.

25-latka kradła prąd w Miechowicach

Policjanci z Miechowic wspólnie z pracownikami firmy dostarczającej energię elektryczną sprawdzili stan instalacji elektrycznych i ujawnili kradzież prądu. „Lewe” podłączenie zlikwidowano w mieszkaniu przy ul. Bończyka. 25-latce grozi teraz kara do 5 lat więzienia.

Kontrolerzy z firmy energetycznej wspólnie z policjantami z komisariatu w Miechowicach przeprowadzili działania mające na celu ujawnienie kradzieży prądu. Kontroli dokonano między innymi w budynkach przy ul. Bończyka. Sprawdzając stan instalacji policjanci ujawnili przypadek podłączenia prądu „na lewo”. W miejscu, w którym powinien znajdować się licznik energii, była tzw „skrętka”. Nielegalne przyłącze zostało zlikwidowane i zabezpieczone przez prowadzących kontrole instalatorów. Przypominamy, że tego typu nielegalne podłączenia do instalacji elektrycznej grożą pożarem lub porażeniem prądem. Za kradzież energii elektrycznej 25-latce grozi do 5 lat więzienia.

Policjanci przejęli „lewy” tytoń

Kryminalni przechwycili tytoń bez polskich znaków akcyzy. Stróże prawa zatrzymali 48-latkę, która ukrywała kontrabandę. Na rynek nie trafi 130 kilogramów tytoniu. Straty Skarbu Państwa z tytułu uszczuplenia podatku akcyzowego oszacowano na prawie 65 tys. zł. Bytomiance grozi do 3 lat więzienia.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą bytomskiej komendy w jednej z dzielnic miasta zatrzymali osobowego renaulta. Podczas kontroli okazało się, że w samochodzie znajdował się tytoń bez polskich znaków akcyzy. W trakcie dalszych czynności śledczy przechwycili łącznie 130 kg tytoniu. Do sprawy zatrzymali 48-letnią mieszkankę Bytomia. Czarnorynkową wartość lewego towaru oszacowano na ponad 6 tysięcy złotych. Natomiast straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego to prawie 65 tys. zł. Teraz o losie zatrzymanej bytomianki zdecyduje sąd. Grozi jej wysoka grzywna oraz do 3 lat więzienia.

Czytaj dalej!


Wpadł z narkotykami

Policjanci z Chrzanowskiego zatrzymali 18-latka, który ukrywał narkotyki w mieszkaniu. Stróże prawa przejęli 36 gramów marihuany. Mężczyzna już usłyszał zarzuty. Teraz odpowie przed prokuratorem. Grozi mu do 3 lat więzienia.

Wczoraj kryminalni z „dwójki” prowadzili działania przeciwko przestępczości narkotykowej. Wynikiem ich pracy było zatrzymanie 18-latka. Mężczyzna w swoim mieszkaniu w centrum miasta ukrywał narkotyki. Stróże prawa przejęli 36 gramów marihuany. Mężczyzna już usłyszał zarzuty. Teraz odpowie przed prokuratorem. Grozi mu do 3 lat więzienia.

Policjanci zatrzymali 8 dowodów rejestracyjnych

We wtorek, 28 stycznia, policjanci z bytomskiej drogówki sprawdzali poziom zadymienia spalin pojazdów podczas działań „SMOG”. Szczególną uwagę mundurowi zwracali na pojazdy, których stan techniczny mógł wskazywać na przekroczenie wydzielanych spalin. Podczas akcji skontrolowano 131 pojazdów. Zatrzymano 8 dowodów rejestracyjnych.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu prowadzili w ubiegłym tygodniu działania „Smog". Sprawdzali czy samochody poruszające się po naszych drogach nie zanieczyszczają zanadto środowiska. Podczas działań stróże prawa dokonywali pomiaru zadymienia spalin pojazdów z silnikami diesla i benzyny. W trakcie działań mundurowi sprawdzali stan techniczny pojazdów, czas pracy kierowców oraz dokumentacje pojazdów przewożących towary lub osoby. Z policjantami współpracują bytomskie stacje kontroli pojazdów, gdzie dokonywana jest szczegółowa analiza spalin pojazdów.

W trakcie działań mundurowi sprawdzili 131 pojazdów, zatrzymano 8 dowodów rejestracyjnych. Stróże prawa zapowiadają, że tego typu działania prowadzone będą cyklicznie.

Z promilami za kółkiem

Drogówka zatrzymała w poniedziałek, 27 stycznia, dwóch nietrzeźwych kierowców w wieku 41 i 43 lata. Pierwszy z badanych miał prawie promil alkoholu w organizmie, natomiast drugi ponad pół promila. Amatorom „jazdy na podwójnym gazie” zatrzymano uprawnienia. Grozi im grzywna, a nawet do dwóch lat więzienia.

Pierwszego pijanego kierowcę zatrzymano o godzinie 7:30 na ul. Dąbrowa Miejska. Prowadzący Iveco 41-latek pochodzący z Tarnowskich Gór miał w wydychanym powietrzu prawie promil alkoholu. W tym samym czasie na ulicy Konstytucji kolejny patrol zatrzymał do kontroli Mana. Od kierującego nim 43-latka wyraźnie wyczuwalna była woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad pół promila alkoholu w organizmie. Obaj mężczyźni odpowiedzą za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, za co grozi wysoka grzywna, a nawet kara 2 lat pozbawienia wolności. Konsekwencją jazdy po alkoholu będzie też utrata prawa jazdy.

Sklepowy złodziej zatrzymany

Mundurowi z II komisariatu zatrzymali 36-letniego złodzieja. Mężczyzna został ujęty na gorącym uczynku przez pracownika sklepu. Rabuś skradł perfumy warte ponad 600 zł. Już usłyszał zarzuty. Grozi mu teraz do 5 lat więzienia.

W niedzielę, 26 stycznia, przed południem w jednej z drogerii w centrum handlowym uruchomił się alarm. Natychmiast zareagowała ochrona sklepu, która przy bramkach zatrzymała mężczyznę. Jak się okazało 36-latek „zapomniał” zapłacić za kosmetyki. Złodziej został ujęty, a o zdarzeniu zostali powiadomieni mundurowi z Chrzanowskiego. Łupem padły perfumy warte ponad 600 złotych. Bytomianin został zatrzymany. Jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzuty. Teraz czeka go spotkanie z wymiarem sprawiedliwości. Grozi mu nawet do 5 lat więzienia.

Policyjny dozór za posiadanie narkotyków

Kara 10 lat więzienia grozi 46-latkowi, który w swoim miejscu zamieszkania posiadał narkotyki. Mężczyzna został zatrzymany w czwartek. Kryminalni z Rostka przejęli ponad 150 gram amfetaminy. Bytomianin odpowie teraz przed sądem.

Kryminalni z Rostka, prowadząc działania przeciwko przestępczości narkotykowej, zatrzymali 46-latka. Mężczyzna został zatrzymany w swoim miejscu zamieszkania, gdzie ukrywał narkotyki. Stróże prawa przejęli ponad 150 gram marihuany. Czarnorynkowa wartość przejętego narkotyku to około 4500 złotych. Bytomianin trafił do policyjnego aresztu. Śledczy przedstawili mu już zarzut. Decyzją prokuratora został objęty policyjnym dozorem. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Kontrola zakończona zarzutami

Mundurowi z komendy zatrzymali 65-letniego mężczyznę. Chorzowianin kierował chevroletem pomimo faktu, że posiada zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany przez sąd. Teraz grozi mu do 2 lat za kratkami.

W poniedziałek, 27 stycznia, policjanci bytomskiej drogówki przy ulicy Siemianowickiej zatrzymali do kontroli osobowego chevroleta. W trakcie czynności okazało się, że kierowcą jest 65-letni mieszkaniec Chorzowa. Stróże prawa ustalili, że mężczyzna ma orzeczony czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. 65-latek za niestosowanie się do decyzji sądu teraz odpowie przed wymiarem sprawiedliwości. Za to przestępstwo grozi mu do 2 lat więzienia.

fot. KMP w Bytomiu

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon