Uruchomiono zbiórkę na rzecz poszkodowanych w sylwestrowym pożarze

Mieszkańcy ulicy Mickiewicza w Bytomiu przywitali nowy rok w świetle fajerwerków. Niestety, nie przyniosły one niczego dobrego. Prawdopodobnie od jednego z nich zapalił dach zabytkowej kamienicy, a jej mieszkańcy stracili dobytek życia.

Byt dach spalonej kamienicy mickiewicza

Bytomscy społecznicy postanowili działać. - Rozpoczynamy wspólnie z Ligą Kobiet Nieobojętnych zbiórkę pieniędzy na rzecz poszkodowanej w pożarze w nocy sylwestrowej rodziny Mickiewicza 23 – wyjaśniają przedstawiciele Inicjatywy ulicy Mickiewicza.

Aby pomóc pogorzelcom zorganizowano zbiórkę. Na ten cel uruchomiono rachunek bankowy Ligi Kobiet Nieobojętnych. Wszyscy, którzy chcieliby pomóc rodzinie, która najbardziej ucierpiała w wyniku pożaru, mogą tam wpłacić pieniądze.

Przypomnijmy, że w sylwestrową noc w kamienicy na rogu ul. Mickiewicza 23 i Grottgera wybuchł pożar. Konieczna była ewakuacja 13 osób, a w akcji uczestniczyło 16 zastępów Państwowej Straży Pożarnej i OSP, 55 strażaków, policja, PRM, PINB. Finalnie okazało się, że nikt poważnie nie ucierpiał, a wszyscy mieszkańcy zdążyli bezpiecznie opuścić budynek. Jednakże z uwagi na znaczne zniszczenia służby wyłączyło jedno z mieszkań z użytkowania. Jego mieszkańcy stracili niemal cały dorobek. Dodatkowo, spadające dachówki uszkodziły samochody zaparkowane przed wspomnianą kamienicą.

fot. FB Inicjatywa ulicy Mickiewicza w Bytomiu

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Janusz Michałek KSSE Musimy porozmawiac o Bytomiu

„Architektura i mieszczańskość Bytomia to atut... biznesowy”

Bytom pomoc dla Ukrainy

Bytomianie pomagają Ukraińcom

Pojemnik na odpady Bytom

Ponad milion kary dla Bytomia za słabą segregację odpadów

Prof. Tomasz Pietrzykowski

„Bytomiu, patrz uważnie, co się stało w Nikiszowcu”

Remont EC Szombierki dofinansowany z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji?

Remont EC Szombierki dofinansowany z funduszu UE?

Oczyszczalnia bobrek

Oczyszczalnia do likwidacji. Zastąpi ją przepompownia

Bytom nowe wiaty przystankowe

Nowe wiaty przystankowe w Bytomiu. Gdzie stanęły?