Uruchomiono zbiórkę na rzecz poszkodowanych w sylwestrowym pożarze

Mieszkańcy ulicy Mickiewicza w Bytomiu przywitali nowy rok w świetle fajerwerków. Niestety, nie przyniosły one niczego dobrego. Prawdopodobnie od jednego z nich zapalił dach zabytkowej kamienicy, a jej mieszkańcy stracili dobytek życia.

Byt dach spalonej kamienicy mickiewicza

Bytomscy społecznicy postanowili działać. - Rozpoczynamy wspólnie z Ligą Kobiet Nieobojętnych zbiórkę pieniędzy na rzecz poszkodowanej w pożarze w nocy sylwestrowej rodziny Mickiewicza 23 – wyjaśniają przedstawiciele Inicjatywy ulicy Mickiewicza.

Aby pomóc pogorzelcom zorganizowano zbiórkę. Na ten cel uruchomiono rachunek bankowy Ligi Kobiet Nieobojętnych. Wszyscy, którzy chcieliby pomóc rodzinie, która najbardziej ucierpiała w wyniku pożaru, mogą tam wpłacić pieniądze.

Przypomnijmy, że w sylwestrową noc w kamienicy na rogu ul. Mickiewicza 23 i Grottgera wybuchł pożar. Konieczna była ewakuacja 13 osób, a w akcji uczestniczyło 16 zastępów Państwowej Straży Pożarnej i OSP, 55 strażaków, policja, PRM, PINB. Finalnie okazało się, że nikt poważnie nie ucierpiał, a wszyscy mieszkańcy zdążyli bezpiecznie opuścić budynek. Jednakże z uwagi na znaczne zniszczenia służby wyłączyło jedno z mieszkań z użytkowania. Jego mieszkańcy stracili niemal cały dorobek. Dodatkowo, spadające dachówki uszkodziły samochody zaparkowane przed wspomnianą kamienicą.

fot. FB Inicjatywa ulicy Mickiewicza w Bytomiu

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Uchodźcy z Ukrainy w Bytomiu

Bytom gości uchodźców. Przyjechało ponad 50 Ukraińców

Przywrócono połączenie Bytom-Gliwice

Ponad 4500 pasażerów połączenia kolejowego Bytom-Gliwice

Projekt bez tytułu 6

Zmienia się właściciel elektrociepłowni Szombierki

Aula Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej przed i po remoncie

Najpiękniejsza sala koncertowa Bytomia po renowacji

Zrzutka - Pomóż mi uratować Mamę

Bytomiankę czeka operacja za 150 tys. zł...

243031991 560939268531171 6002739237003241243 n

Będą pomiary natężenia ruchu na ulicy Miarki i sąsiednich

Ulica Miarki w Bytomiu

Zwężenie ulicy Miarki, ograniczenie prędkości