Rusza Silesia Karting School!

17 lutego na Torze Kartingowym S-kart w Bytomiu (ul. Popiełuszki 1) startuje Silesia Karting School. To gratka dla amatorów gokartów!

Byt karting w bytomiu

Młodzi miłośnicy motoryzacji będą mogli przekonać się na własnej skórze jak wygląda życie prawdziwego zawodnika uczestniczącego w wyścigach. Warto dodać, że w Polsce karting można uprawiać wyczynowo już po ukończeniu ósmego roku życia! Właśnie na jednym z takich torów swoją przygodę z wyścigami samochodowymi rozpoczynały takie tuzy Formuły 1 jak chociażby Robert Kubica czy Lewis Hamilton. Kto wie czy wśród bytomian nie znajdzie się następca, który pójdzie w ich ślady?

Zajęcia na bytomskim torze będą odbywały się w cztery kolejne poniedziałki, począwszy od 17 lutego, a koszt udziału w nich to 700 zł. Szkółkę poprowadzi Marcin Kapkowski, profesjonalista, zdobywca pucharu Rotax Max Challenge Poland w 2012 roku, który współpracuje jako trener z zawodnikami i drużynami w kartingu profesjonalnym. Od podszewki zna także bytomski tor, ponieważ współpracuje z torem od wielu lat.

Ponad 2 godziny jazdy!

Uczestnicy Silesia Karting School wezmą udział w cyklu czterech zajęć, a na każdych czekają ich cztery przejazdy trwające ok. 8-10 min. Oznacza to, że w sumie w gokarcie spędzą ponad 2 godziny! To nie lada gratka dla miłośników wyścigów.

W ramach szkółki teoria zostanie połączona z praktyką. - Indywidualne podejście do każdego uczestnika gwarantuje efektywna naukę, każdy z uczestników nauczy się m.in.: poprawnej pozycji za kierownicą, prawidłowej techniki prowadzenia gokarta, sposobów wyprzedzania oraz zasad bezpieczeństwa obowiązujących na torze – zdradzają organizatorzy przedsięwzięcia.

Wszyscy uczestnicy otrzymają materiały szkoleniowe, ale nie tylko. Każdy może liczyć także na smaczny poczęstunek. Z kolei dla opiekunów przewidziano kawę i herbatę. Co więcej, nie będą się wyłącznie przyglądać poczynaniom swoich dzieci czy podopiecznych, ponieważ i oni spróbują swoich sił i rzucą się w wir przygody, korzystając z toru.

Nagrody dla uczestników

Niesamowita zabawa i przyjemnie spędzony czas to nie wszystko. Uczestnicy szkółki mają niepowtarzalną okazję do wzięcia udziału w pokazach i zawodach w profesjonalnym kartingu na otwartych torach w Polsce i Europie! Dodatkowo, najlepsi mogą liczyć na nawiązania współpracy z profesjonalnym teamem kartingowym Ernst Racing.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Kobylinski jpg

Wszyscy płacimy za błędy PiS

Rego-Bis i Bośnia partnerami Międzynarodowych Targów Turystycznych w Zabrzu

Rego-Bis i Bośnia partnerami Targów Turystycznych w Zabrzu

Wiszące lampy do mieszkania w kamienicy

Wiszące lampy do mieszkania w kamienicy

Akademickie Mistrzostwa Polski w Skarpie Bytom

Akademickie Mistrzostwa Polski w Skarpie Bytom

BPK inwestuje w infrastrukturę wodno-kanalizacyjną

BPK inwestuje w infrastrukturę wodno-kanalizacyjną

Graj w tenisa w komfortowych warunkach, czy to zimą, czy latem. Silesia Club Bytom zaprasza

Graj w tenisa w komfortowych warunkach

Już 24 lutego startuje II edycja Festiwalu Restauracji Śląskich

Startuje II edycja Festiwalu Restauracji Śląskich