Rusza Silesia Karting School!

17 lutego na Torze Kartingowym S-kart w Bytomiu (ul. Popiełuszki 1) startuje Silesia Karting School. To gratka dla amatorów gokartów!

Byt karting w bytomiu

Młodzi miłośnicy motoryzacji będą mogli przekonać się na własnej skórze jak wygląda życie prawdziwego zawodnika uczestniczącego w wyścigach. Warto dodać, że w Polsce karting można uprawiać wyczynowo już po ukończeniu ósmego roku życia! Właśnie na jednym z takich torów swoją przygodę z wyścigami samochodowymi rozpoczynały takie tuzy Formuły 1 jak chociażby Robert Kubica czy Lewis Hamilton. Kto wie czy wśród bytomian nie znajdzie się następca, który pójdzie w ich ślady?

Zajęcia na bytomskim torze będą odbywały się w cztery kolejne poniedziałki, począwszy od 17 lutego, a koszt udziału w nich to 700 zł. Szkółkę poprowadzi Marcin Kapkowski, profesjonalista, zdobywca pucharu Rotax Max Challenge Poland w 2012 roku, który współpracuje jako trener z zawodnikami i drużynami w kartingu profesjonalnym. Od podszewki zna także bytomski tor, ponieważ współpracuje z torem od wielu lat.

Ponad 2 godziny jazdy!

Uczestnicy Silesia Karting School wezmą udział w cyklu czterech zajęć, a na każdych czekają ich cztery przejazdy trwające ok. 8-10 min. Oznacza to, że w sumie w gokarcie spędzą ponad 2 godziny! To nie lada gratka dla miłośników wyścigów.

W ramach szkółki teoria zostanie połączona z praktyką. - Indywidualne podejście do każdego uczestnika gwarantuje efektywna naukę, każdy z uczestników nauczy się m.in.: poprawnej pozycji za kierownicą, prawidłowej techniki prowadzenia gokarta, sposobów wyprzedzania oraz zasad bezpieczeństwa obowiązujących na torze – zdradzają organizatorzy przedsięwzięcia.

Wszyscy uczestnicy otrzymają materiały szkoleniowe, ale nie tylko. Każdy może liczyć także na smaczny poczęstunek. Z kolei dla opiekunów przewidziano kawę i herbatę. Co więcej, nie będą się wyłącznie przyglądać poczynaniom swoich dzieci czy podopiecznych, ponieważ i oni spróbują swoich sił i rzucą się w wir przygody, korzystając z toru.

Nagrody dla uczestników

Niesamowita zabawa i przyjemnie spędzony czas to nie wszystko. Uczestnicy szkółki mają niepowtarzalną okazję do wzięcia udziału w pokazach i zawodach w profesjonalnym kartingu na otwartych torach w Polsce i Europie! Dodatkowo, najlepsi mogą liczyć na nawiązania współpracy z profesjonalnym teamem kartingowym Ernst Racing.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Zdjęcie Główne

Nowe, atrakcyjne oferty w Kolejach Śląskich! Sprawdź i jedź

Numery ksiąg wieczystych - gdzie ich szukać?

Numery ksiąg wieczystych - gdzie ich szukać?

Park & Ride to sposób na tańszą, szybszą i bezpieczniejszą podróż

Park & Ride to sposób na tańszą i bezpieczniejszą podróż

Kierowco z Bytomia, czy potrzebne Ci NNW? Dowiedz się więcej na temat tej polisy

Kierowco z Bytomia, czy potrzebne Ci NNW? Dowiedz się więcej

Zdjęcie główne Olsztynski zamek fot worldisbeautifuleu

Olsztyn – miasto, które klimatem urzekło samego Kopernika

Śląskie Manewry 3

3 czerwca - XVII Zlot Pojazdów Militarnych „Śląskie Manewry”

Rolki w Sportrebel

Wiosenna pogoda dopisuje? Czas na rolki!