Pożar na terenie KWK „Centrum”

W nocy z poniedziałku na wtorek na terenie KWK „Centrum” przy ulicy Łużyckiej w Bytomiu doszło do groźnego pożaru. Palił się budynek techniczny. 38 górników wycofano w rejon szybu nawiewnego.

Byt kwk centrum pozar

- 3 lutego o godz. 23:56 stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego w Bytomiu przyjęło zgłoszenie o pożarze w budynku technicznym na terenie Kopalni Centrum przy ul. Łużyckiej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono pożar w budynku o powierzchni 6m x 6m - informuje oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu. Pracownicy zakładu zdążyli bezpiecznie opuścić palące się pomieszczenie jeszcze przed przybyciem straży pożarnej. Nie skarżyli się też na żadne dolegliwości. - Ze względu na silne zadymienie w rejonie nadszybia, pracujących pod ziemią 38 górników skierowano w rejon szybu nawiewowego – dodaje mł. ogn. Wojciech Krawczyk.

Okazuje sie, że płonęły materiały składowane wewnątrz budynku. Przybyli na miejsce zdarzenia strażacy zabezpieczyli teren i ugasili pożar. Następnie budynek oddymiono i przewietrzono. Po przeprowadzeniu pomiarów nie stwierdzono występowania CO. Dodatkowo, pomieszczenia sprawdzono także kamerą termowizyjną. Potwierdziło to brak występowania zagrożenia. W działaniach udział wzięło 6 zastępów Państwowej Straży Pożarnej i 3 zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej, razem 35 strażaków.

W akcji uczestniczyli m.in. strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Górnikach. - Nasze zadania polegały na wsparciu działań prowadzonych przez funkcjonariuszy JRG Bytom. Do akcji wyjechał zastęp 419-12 Iveco w pełnej obsadzie. Do bazy wróciliśmy ok.1:45 – relacjonują strażacy.

Zobaczcie zdjęcia!

{gallery}galerie-news/2020/02/kwkcentrum{/gallery}

fot. mł.kpt. Piotr Zwarycz, PSP w Bytomiu

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon