Linia tramwajowa nr 38 świętuje swoje 38. urodziny!

Tramwaj linii 38 świętuje w tym roku swoje 38. urodziny! Wielkie świętowanie zaplanowano na poniedziałek, 10 lutego. Będzie tort i liczne atrakcje.

Byt tramwaj38piekarska

Linia tramwajowa nr 38 jest jedną z najkrótszych w Europie, bowiem trasa liczy zaledwie 1350 metrów. Jazda ulicą Piekarską z przystanku Bytom Powstańców Śląskich do przystanku znajdującego się przy kościele św. Trójcy zajmuje zaledwie 7 minut, ale to wyjątkowa przejażdżka. Charakteru dodaje jej klimatyczny wagon typu N pochodzący z przełomu lat 40-tych i 50-tych ubiegłego wieku. Natomiast sama linia została zbudowana w 1913 roku. Niegdyś wiodła z Rynku aż do zajezdni miejskich tramwajów bytomskich znajdującej się na końcu ulicy Piekarskiej. Do dziś zachowano jedynie jej fragment.

Bytomski tramwaj nr 38 to jedna z atrakcji turystycznych miasta. Przyciąga miłośników komunikacji miejskiej z całej Polski, a nawet z zagranicy! W poniedziałek, 10 lutego, słynna na cały kraj linia obchodzi swoje 38. urodziny. Tego dnia wszyscy pasażerowie linii nr 38 będą mogli podróżować bezpłatnie. Nietypową imprezę organizują Tramwaje Śląskie SA, Klub Miłośników Transportu Miejskiego w Chorzowie Batorym, Urząd Miejski w Bytomiu oraz ZTM.

- Dokładnie w 38. rocznicę tego wydarzenia zapraszamy do wspólnego świętowania na przystanek Bytom Kościół św. Trójcy. Uroczystość odbędzie się w godzinach od 11.00 do 13.00, a w samo południe podzielimy okolicznościowy tort – mówi Andrzej Zowada, rzecznik spółki Tramwaje Śląskie SA. Precyzuje, że na chodniku przy kościelnym murze staną namioty, w których pojawią się urodzinowe atrakcje.

- Linia nr 38 ma swoich stałych pasażerów i sympatyków, a także motorniczych wyjątkowo z nią związanych. Jeden z nich, dziś już emeryt, obiecał swój udział w urodzinach linii. Będzie więc okazja do spotkań po latach i powspominania wspólnych chwil w tramwaju linii 38 – dodaje Andrzej Zowada.

Szkoda tylko, że tak ciekawa impreza organizowana jest w godzinach pracy większości bytomian, a nie np. w niedzielę czy sobotę.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Uchodźcy z Ukrainy w Bytomiu

Bytom gości uchodźców. Przyjechało ponad 50 Ukraińców

Przywrócono połączenie Bytom-Gliwice

Ponad 4500 pasażerów połączenia kolejowego Bytom-Gliwice

Projekt bez tytułu 6

Zmienia się właściciel elektrociepłowni Szombierki

Aula Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej przed i po remoncie

Najpiękniejsza sala koncertowa Bytomia po renowacji

Zrzutka - Pomóż mi uratować Mamę

Bytomiankę czeka operacja za 150 tys. zł...

243031991 560939268531171 6002739237003241243 n

Będą pomiary natężenia ruchu na ulicy Miarki i sąsiednich

Ulica Miarki w Bytomiu

Zwężenie ulicy Miarki, ograniczenie prędkości