Linia tramwajowa nr 38 świętuje swoje 38. urodziny!

Tramwaj linii 38 świętuje w tym roku swoje 38. urodziny! Wielkie świętowanie zaplanowano na poniedziałek, 10 lutego. Będzie tort i liczne atrakcje.

Byt tramwaj38piekarska

Linia tramwajowa nr 38 jest jedną z najkrótszych w Europie, bowiem trasa liczy zaledwie 1350 metrów. Jazda ulicą Piekarską z przystanku Bytom Powstańców Śląskich do przystanku znajdującego się przy kościele św. Trójcy zajmuje zaledwie 7 minut, ale to wyjątkowa przejażdżka. Charakteru dodaje jej klimatyczny wagon typu N pochodzący z przełomu lat 40-tych i 50-tych ubiegłego wieku. Natomiast sama linia została zbudowana w 1913 roku. Niegdyś wiodła z Rynku aż do zajezdni miejskich tramwajów bytomskich znajdującej się na końcu ulicy Piekarskiej. Do dziś zachowano jedynie jej fragment.

Bytomski tramwaj nr 38 to jedna z atrakcji turystycznych miasta. Przyciąga miłośników komunikacji miejskiej z całej Polski, a nawet z zagranicy! W poniedziałek, 10 lutego, słynna na cały kraj linia obchodzi swoje 38. urodziny. Tego dnia wszyscy pasażerowie linii nr 38 będą mogli podróżować bezpłatnie. Nietypową imprezę organizują Tramwaje Śląskie SA, Klub Miłośników Transportu Miejskiego w Chorzowie Batorym, Urząd Miejski w Bytomiu oraz ZTM.

- Dokładnie w 38. rocznicę tego wydarzenia zapraszamy do wspólnego świętowania na przystanek Bytom Kościół św. Trójcy. Uroczystość odbędzie się w godzinach od 11.00 do 13.00, a w samo południe podzielimy okolicznościowy tort – mówi Andrzej Zowada, rzecznik spółki Tramwaje Śląskie SA. Precyzuje, że na chodniku przy kościelnym murze staną namioty, w których pojawią się urodzinowe atrakcje.

- Linia nr 38 ma swoich stałych pasażerów i sympatyków, a także motorniczych wyjątkowo z nią związanych. Jeden z nich, dziś już emeryt, obiecał swój udział w urodzinach linii. Będzie więc okazja do spotkań po latach i powspominania wspólnych chwil w tramwaju linii 38 – dodaje Andrzej Zowada.

Szkoda tylko, że tak ciekawa impreza organizowana jest w godzinach pracy większości bytomian, a nie np. w niedzielę czy sobotę.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Bytom pomoc dla Ukrainy

Bytomianie pomagają Ukraińcom

Pojemnik na odpady Bytom

Ponad milion kary dla Bytomia za słabą segregację odpadów

Oczyszczalnia bobrek

Oczyszczalnia do likwidacji. Zastąpi ją przepompownia

EC Szombierki

101. urodziny EC Szombierki. Licytacja czy wywłaszczenie?

Kontrola obowiązku noszenia maseczek w Katowicach

Bytomianin dziękuje policjantom i strażnikom miejskim

Gmach ŚUM w Bytomiu oficjalnie oddano do użytku

Remont gmachu ŚUM przy ul. Piekarskiej oficjalnie zakończony

Byt akukuotwarcie11

Świetne miejsce dla rodzin z dziećmi rzut...