Dawne Tesco w Szombierkach czeka remont. Co w nim będzie?

Tesco w Szombierkach przeszło do historii jesienią 2018 roku. Od tego czasu budynek stał opuszczony. Teraz szykuje się jego remont. Prawdopodobnie będzie pełnił nową funckję.

Byt tesco w szombierkach1

Po zamknięciu Tesco sklepowy parking wykorzystywany był szczególnie w soboty, kiedy w Szombierkach odbywa się targ. Wówczas cały plac przed dawnym marketem zapełniony był pojazdami osób przyjeżdżających tu nie tylko z Bytomia, ale i z okolicznych miasta. Sytuacja zmieniła się 27 stycznia, kiedy to parking zamknięto i wyłączono z użytkowania, a na budynku sklepu wywieszone zostało ogłoszenie informujące, że ma to związek z planowanym remontem obiektu.

Oznacza to, że w końcu gmach znalazł nowego właściciela. Co więcej, jak wyjaśnia biuro prasowe bytomskiego magistratu, obecnie toczy się postępowanie dotyczące wydania decyzji o warunkach zabudowy obejmujące zmianę sposobu użytkowania wnętrz południowej części pawilonu handlowego.

Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć obiekt został prawdopodobnie kupiony przez firmę będącą hurtowym dystrybutorem całej gamy paliw, a w obiekcie ma powstać siłownia i sklep motoryzacyjny. Nie są to jednak potwierdzone informacje.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon