"Bitwy, dowódcy, kampanie i tajemnice II wojny światowej" - promocja książki Tomasza Saneckiego

Bytomski historyk, publikujący swoje teksty na stronie www.mojhistorycznyblog.pl. Porusza tematy historyczne, wśród których dominują ciekawostki, interesujące artykuły oraz zapowiedzi nowości wydawniczych. Jest także autorem kilku książek, a premiera kolejnej odbędzie się niebawem.

Byt tomasz sanecki

- Zapraszam w piątek, 21 lutego, o godzinie 17.00 do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bytomiu na promocję mojej najnowszej książki „II wojna światowa. Dowódcy-Bitwy-Kampanie-Zbrodniarze-Łowcy nazistów” – mówi Tomasz Sanecki. W swojej publikacji historyk nie tylko podjął temat rozstrzygających bitew i kampanii, rolę najważniejszych dowódców Wehrmachtu w kluczowych momentach II wojny światowej, ale również kwestię odpowiedzialności za masowe zbrodnie w Europie.

To jednak nie wszystko. W książce omówiono także tematy związane m.in. z kampanią wrześniową w Polsce, zamachem na Reinharda Heydricha, tajemnicami Adolfa Hitlera, a także trwającymi dziesiątki lat poszukiwaniami nazistowskich zbrodniarzy, którzy nigdy nie zaznali spokoju za sprawą łowców nazistów.

Książka dostępna jest na razie w księgarniach internetowych.

Tomasz Sanecki – pochodzący z Bytomia historyk, absolwent Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Szczególnie interesuje się historią Polski oraz historią XX wieku do 1945 roku. Twórca i redaktor portalu historycznego „Mój Historyczny Blog”. W 2017 roku zadebiutował publikacją „Z dziejów Europy Środkowo – Wschodniej. Średniowiecze – Nowożytność – XX wiek” wydaną przez krakowski Wydawnictwo Ridero. W 2018 roku wydał kolejną publikację „O wolną Polskę, o polski Śląsk. Historia 1 Pułku Strzelców Bytomskich”, poświęconą jednej z najważniejszych formacji wojskowych na Górnym Śląsku po 1918 roku. Rok temu wydał publikację poświęconą Tragedii Miechowickiej.

fot. mat. prasowe

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Obserwatorium

„Fabryka dyrektorów”, czyli państwowe technikum w Bytomiu

Północne śródmieście Bytomia 47

Najpiękniejszy zakątek? Północne śródmieście Bytomia

2 numer rocznika bytomskiego

Jest drugie wydanie „Rocznika Bytomskiego”

Byt sutuhali

Tajemnice legendarnego wzgórza Sutuhali na...

Byt mury pl grunwaldzki

Dokonali archeologicznego odkrycia robiąc wykop...

Byt kobiety bytom

Kobiety, które zmieniły historię

Byt bartkow ritter

Tajny tunel bytomskich masonów? [VIDEO]