"Bitwy, dowódcy, kampanie i tajemnice II wojny światowej" - promocja książki Tomasza Saneckiego

Bytomski historyk, publikujący swoje teksty na stronie www.mojhistorycznyblog.pl. Porusza tematy historyczne, wśród których dominują ciekawostki, interesujące artykuły oraz zapowiedzi nowości wydawniczych. Jest także autorem kilku książek, a premiera kolejnej odbędzie się niebawem.

Byt tomasz sanecki

- Zapraszam w piątek, 21 lutego, o godzinie 17.00 do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bytomiu na promocję mojej najnowszej książki „II wojna światowa. Dowódcy-Bitwy-Kampanie-Zbrodniarze-Łowcy nazistów” – mówi Tomasz Sanecki. W swojej publikacji historyk nie tylko podjął temat rozstrzygających bitew i kampanii, rolę najważniejszych dowódców Wehrmachtu w kluczowych momentach II wojny światowej, ale również kwestię odpowiedzialności za masowe zbrodnie w Europie.

To jednak nie wszystko. W książce omówiono także tematy związane m.in. z kampanią wrześniową w Polsce, zamachem na Reinharda Heydricha, tajemnicami Adolfa Hitlera, a także trwającymi dziesiątki lat poszukiwaniami nazistowskich zbrodniarzy, którzy nigdy nie zaznali spokoju za sprawą łowców nazistów.

Książka dostępna jest na razie w księgarniach internetowych.

Tomasz Sanecki – pochodzący z Bytomia historyk, absolwent Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Szczególnie interesuje się historią Polski oraz historią XX wieku do 1945 roku. Twórca i redaktor portalu historycznego „Mój Historyczny Blog”. W 2017 roku zadebiutował publikacją „Z dziejów Europy Środkowo – Wschodniej. Średniowiecze – Nowożytność – XX wiek” wydaną przez krakowski Wydawnictwo Ridero. W 2018 roku wydał kolejną publikację „O wolną Polskę, o polski Śląsk. Historia 1 Pułku Strzelców Bytomskich”, poświęconą jednej z najważniejszych formacji wojskowych na Górnym Śląsku po 1918 roku. Rok temu wydał publikację poświęconą Tragedii Miechowickiej.

fot. mat. prasowe

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Plany nowego centrum Bytomia z lat 70.

Zemsta architektów w Bytomiu: pół śródmieścia do kasacji

Bytom plac Sikorskiego

Ulice i place Bytomia. Jak dobrze znasz ich dawne nazwy?

Bytom Plac Akademicki

Dawny Bytom w kolorze. Fotografie miasta sprzed lat

Byt szlakamiiirp

„Szlakami II RP” – przewodnik po województwie...

Byt wycieczka rozbark

Spacer po Rynku. Poznaj historię głównego placu...

Byt bartkow dom kalek

Tajemnice Domu Kalek [VIDEO]

Byt heinrich schulz beuthen

Heinrich jak żywy!