Trwa budowa centrum handlowego przy ul. Wrocławskiej. Wiemy, jakie sklepy w nim powstaną

Od kilku tygodni praca wre przy ulicy Wrocławskiej obok niedawno otwartego Lidla. Powstanie tam centrum handlowe, w którym będzie sześć sklepów. Inwestor już zdradził wszystkich nabywców lokali.

Byt bytom 6

Kiedyś była tutaj ogromna hałda, która należała do KWK Centrum, a obok niej znajdowało się boisko treningowe GKS-u Czarnych Bytom. Dziś nie ma po nich śladu. Hałda została zrekultywowana, a w grudniu ubiegłego roku na jej terenie otwarto pierwszą inwestycję. To sklep spożywczy Lidl, który jest największą placówką tej sieci w Bytomiu.

Na tym jednak nie koniec zmian na tym terenie. Już jesienią pisaliśmy, że miasto wydało pozwolenie na budowę kolejnych dwóch budynków handlowo-usługowych o łącznej powierzchni 3600 m2.

Kilka tygodni temu ruszyły prace budowlane. To będzie centrum handlowe, w którym znajdzie się sześć lokali. Inwestor już znalazł najemców na wszystkie z nich i ujawnił, co się w nich znajdzie.

Pepco, Rossmann, KiK, TEDi, Empik oraz Media Expert niebawem będą czekać na klientów. To oznacza, że w jednym miejscu będzie niemal wszystko. Artykuły spożywcze, drogeria, artykuły domowe, a także książki czy czasopisma.

Inwestor zakłada, że budowa centrum handlowego zakończy się w maju 2020 roku. Tego typu obiekty można już znaleźć w innych częściach miasta na przykład w Szombierkach.

fot. recspot.pl

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Karetka z Bytomia w Kijowie

Bytomska karetka jest już na froncie w Kijowie

Bytom Zderzenie tramwaju z samochodem osobowym

Zderzenie samochodu osobowego i tramwaju w Bytomiu

Przywrócono połączenie Bytom-Gliwice

Ponad 4500 pasażerów połączenia kolejowego Bytom-Gliwice

Koci Gościniec w Bytomiu

Bytomski Koci Gościniec w tarapatach

Henryk Mercik

"Są takie obiekty, którymi nie godzi się handlować"

EC Szombierki / Piotr Grochowski

Arche zamierza wyremontować EC Szombierki w trzy lata

MZDiM

Psychiczne i fizyczne znęcanie w bytomskim MZDiM?