Trwa budowa centrum handlowego przy ul. Wrocławskiej. Wiemy, jakie sklepy w nim powstaną

Od kilku tygodni praca wre przy ulicy Wrocławskiej obok niedawno otwartego Lidla. Powstanie tam centrum handlowe, w którym będzie sześć sklepów. Inwestor już zdradził wszystkich nabywców lokali.

Byt bytom 6

Kiedyś była tutaj ogromna hałda, która należała do KWK Centrum, a obok niej znajdowało się boisko treningowe GKS-u Czarnych Bytom. Dziś nie ma po nich śladu. Hałda została zrekultywowana, a w grudniu ubiegłego roku na jej terenie otwarto pierwszą inwestycję. To sklep spożywczy Lidl, który jest największą placówką tej sieci w Bytomiu.

Na tym jednak nie koniec zmian na tym terenie. Już jesienią pisaliśmy, że miasto wydało pozwolenie na budowę kolejnych dwóch budynków handlowo-usługowych o łącznej powierzchni 3600 m2.

Kilka tygodni temu ruszyły prace budowlane. To będzie centrum handlowe, w którym znajdzie się sześć lokali. Inwestor już znalazł najemców na wszystkie z nich i ujawnił, co się w nich znajdzie.

Pepco, Rossmann, KiK, TEDi, Empik oraz Media Expert niebawem będą czekać na klientów. To oznacza, że w jednym miejscu będzie niemal wszystko. Artykuły spożywcze, drogeria, artykuły domowe, a także książki czy czasopisma.

Inwestor zakłada, że budowa centrum handlowego zakończy się w maju 2020 roku. Tego typu obiekty można już znaleźć w innych częściach miasta na przykład w Szombierkach.

fot. recspot.pl

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

IMG 8019

Bytomianie zapłacą więcej za śmieci. Podwyżka jesienią

Bytom pomoc dla Ukrainy

Bytomianie pomagają Ukraińcom

Straż pożarna Bytom (zdjęcie ilustracyjne)

Nocny pożar w kamienicy w Bytomiu. 12 osób ewakuowano

Oczyszczalnia bobrek

Oczyszczalnia do likwidacji. Zastąpi ją przepompownia

EC Szombierki

101. urodziny EC Szombierki. Licytacja czy wywłaszczenie?

Ulica Miarki, Bytom

Ulica Miarki. Nowa organizacja ruchu już na stałe

Gmach ŚUM w Bytomiu oficjalnie oddano do użytku

Remont gmachu ŚUM przy ul. Piekarskiej oficjalnie zakończony