Hokej: pierwsze kroki w kierunku turnieju o mistrzostwo Polski

Bytomscy hokeiści obecnie rywalizują w turnieju kwalifikacyjnym do mistrzostw Polski juniorów. Niebiesko-czerwoni wygrali dwa z trzech meczów, ale przed nimi jeszcze trzy rundy, które wyłonią finalistów.

Hokeiści Polonii Bytom w tym sezonie przystąpili do rozgrywek Młodzieżowej Hokej Ligi. Do odpowiednik dawnej I ligi, ale obecne rozgrywki są podzielone na dwa etapy. W pierwszym mogli grać wszyscy zawodnicy niezależnie od wieku i bytomianie ukończyli go na piątym miejscu. Teraz toczy się walka o awans do mistrzostw Polski juniorów.

Na tym etapie najstarsi zawodnicy mogą być urodzeni w 2000 roku. Dwanaście zespołów podzielono na trzy grupy eliminacyjne. Polonia jest w grupie B, w której za rywali ma Stoczniowiec Gdańsk, Sokoły Toruń oraz Naprzód Janów.

Podopieczni Mariusza Puzio mają za sobą pierwszą rundę swojej grupy. Zaczęło się od porażki z Sokołami 1:2, a honorowego gola strzelił Przemysław Bagiński. W drugim meczu było już znacznie lepiej, bo nasi hokeiści pokonali Stoczniowiec 6:3. Świetnie dysponowany był Sebastian Wicher, który popisał się hat-trickiem, a pozostałe bramki strzelili Klaudiusz Cuber, Mateusz Wawrzkiewicz i Maksym Ustynov.

W ostatnim z dotąd rozegranych meczów walka o zwycięstwo toczyła się do samego końca. Polonia jednak zdołała zgarnąć komplet punktów, ogrywając Naprzód Janów 3:2. Tym razem błyszczał Bagiński, który strzelił wszystkie trzy bramki.

Druga seria spotkań odbędzie się w dniach 14-16 lutego. Następnie hokeiści będą rywalizować 6-8 marca, a turniej eliminacyjny zakończy się w dniach 13-15 marca.

Do fazy finałowej awansuje tylko osiem najlepszych zespołów ze wszystkich trzech grup, które zostaną wyłonione na podstawie zdobytych punktów. Dlatego każde zwycięstwo jest niezwykle ważne. Następnie finaliści zostaną podzieleni na dwie grupy, z których po dwa najlepsze zespoły awansują do ćwierćfinałów. Turniej finałowy jest zaplanowany na 24-29 marca.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon