11 lutego odbędzie się pogrzeb Jana Liberdy

Informacja o śmierci Jana Liberdy dla wielu osób była ciosem. Odeszła bowiem jedna z największych legend bytomskiego sportu. We wtorek 11 lutego będzie można mu towarzyszyć w ostatniej drodze.

Byt janliberda

W czwartek 6 lutego odszedł sportowiec wybitny. Takim bowiem był Jan Liberda, który w latach 50 i 60 był jednym z najlepszych piłkarzy w Polsce i z Polonią Bytom święcił największe sukcesy w jej 100-letniej historii. Słynny piłkarz miał 83 lata.

Rodzina Liberdy przekazała szczegóły dotyczące nabożeństwa pogrzebowego. Liberda wyruszy w ostatnią drogę we wtorek 11 lutego. Towarzyszyć mu będą mogli wszyscy kibice.

Najpierw o godzinie 9 odbędzie się msza święta w Kościele Rzymskokatolickim Podwyższenia Krzyża Świętego przy ulicy Ligonia 2. Nabożeństwo odprawi ksiądz Maciej Sasiak, który jest kapelanem Polonii Bytom.

Na godzinę 11 zaplanowane jest nabożeństwo w kaplicy należącej do zakładu pogrzebowego Walicki przy ulicy Piekarskiej 99. Stamtąd wyruszy kondukt żałobny z trumną legendy Polonii w kierunku cmentarzu Świętej Trójcy przy ulicy Kraszewskiego, gdzie Liberda zostanie pochowany.

fot. Archiwum Fanpage BS Polonia Bytom

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Byt polonia czaniec yt

Sprintem przez boiska: tylko Polonia ratuje...

Byt cygan boguslaw

Siedział w ławce z Nawałką, puchar wręczał mu...

Byt polonia krzywy domek

Bytomski Sport przerodził się w Polonię Bytom

Byt hdef bytom

Bytomianie w środku stawki akcji HDEF

Byt karate 1665606

Zapisz dziecko na darmowe treningi karate

Byt polonia legionowo

II liga: piękna seria skończyła się w Legionowie

Byt polonia stadion uostofchuodnego

15 najgorszych transferów Polonii z czasów...