Po raz ósmy zatańczą przeciwko przemocy wobec kobiet

Tradycyjnie już, w walentynki, odbędzie się kolejna edycja protestu „One Billion Rising”. Bytomianki będą głośno mówić o przemocy wobec kobiet na całym świecie.

Byt onebilionrising

14 lutego o godzinie 17.00 na poziom +3 w galerii Agora zaplanowano kolejną odsłonę akcji „One Billion Rising” („Nazywam się Miliard”), która organizowana jest na całym świecie. Tegoroczna edycja międzynarodowej akcji odbywa się pod hasłem „Tylko „TAK” oznacza zgodę!”. Organizatorzy chcą w ten sposób zwrócić uwagę społeczeństwa na fakt, że kobieta ma zawsze prawo odmówić mężczyźnie. - W tym roku sprzeciwiamy się przemocy wobec kobiet. Chcemy, aby każdy mężczyzna wiedział, że gdy kobieta mówi nie, to oznacza to nie – wyjaśnia Joanna Stępień, radna miejska i koordynatorka wydarzenia w Bytomiu i dodaje: - Bytomianki tańczą w „One Billion Rising” już po raz ósmy i akcja z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością.

Przedsięwzięcie to od lat ma miejsce w Agorze. - Agora Bytom wspiera inicjatywę „One Billion Rising”, która jest niezwykle wartościową akcją prowadzoną od lat na całym świecie. Cieszymy się, że bytomianki tak licznie co roku, w walentynki, biorą udział w „One Billion Rising”, sprzeciwiając się tym samym przemocy wobec kobiet – mówi Hanna Petters, dyrektor Agory Bytom.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon