Najlepsi śląscy sportowcy nagrodzeni!

W poniedziałek, 10 lutego, najlepszych sportowców pochodzących z województwa śląskiego uhonorowano nagrodami za wybitne osiągnięcia sportowe. Jest wśród nich aż 7 reprezentantów Bytomia.

Byt sportowcy nagrodzenie wgmachu sejmu slaskiego

Przypomnijmy, że nagrody te po raz pierwszy wręczono 30 sportowcom za osiągnięcia z 2008 roku, a w zaszczytnym gronie znalazły się takie sławy świata sportu jak m.in. Adam Małysz, Tomasz Sikora czy Justyna Kowalczyk. Teraz czas na bytomian!

Młodzi sportowcy otrzymali laury z rąk marszałka Jakuba Chełstowskiego, któremu towarzyszyli Witold Bańka – prezydent Światowej Agencji Antydopingowej, przewodniczący Sejmiku Jan Kawulok oraz sportowa ambasadorka Województwa Śląskiego – lekkoatletka Justyna Święty-Ersetic.

Podczas uroczystej gali zorganizowanej w Sali Sesyjnej Sejmiku Województwa Śląskiego nagrodzono najlepszych z najlepszych, a więc zwycięzców igrzysk olimpijskich, paraolimpijskich, mistrzostw świata, mistrzostw Europy czy mistrzostw Polski. Nagrody powędrowały do 51 sportowców: zapaśników, judoków, szermierzy i lekkoatletów czy bejsbolistów, a ich suma wyniosła 149,760 zł.

Bytom reprezentowało siedmiu sportowców. To lekkoatleta Mateusz Kuchman z MKS MOSM Bytom (1 miejsce w Mistrzostwach Polski), zawodnicy judo z GKS „Czarni” Bytom - Natalia Kropska (1 miejsce w Mistrzostwach Polski), Wiktoria Marciniak (1 miejsce w Mistrzostwach Polski), Paweł Drzymał (2 miejsce w Mistrzostwach Europy), tenisiści z KS Górnik Bytom - Wojciech Marek (2 miejsce w Mistrzostwach Europy) i Mikołaj Lorens (2 miejsce w Mistrzostwach Europy) oraz zawodniczka judo Julia Kowalczyk z KS Polonia Bytom (3 miejsce w Mistrzostwach świata). Gratulujemy sukcesów!

Przypominamy także, że innych bytomskich sportowów,a także uczniów odnoszących sykcesy na polu nauki czy działalności społecznej można nagrodzić w naszym konkursie - „Wspieramy najlepszych”. Akcja ta ma na celu wyróżnienie najlepszych bytomskich uczniów i znalezienie największych talentów. Firma Progres wraz z Bytomski.pl zamierza docenić osoby, które wkładają najwięcej wysiłków w rozwijanie swoich pasji oraz osiąganie najlepszych wyników w nauce, a także zmotywować je do dalszej pracy, by pokazać, że konsekwentne działanie przynosi pozytywne efekty.

W konkursie zostanie wyłonionych trzech najlepszych uczniów z bytomskich szkół ponadpodstawowych w roku szkolnym 2019/2020 - po jednym z każdego rodzaju placówek: liceów ogólnokształcących, techników oraz szkół branżowych. Laureaci akcji otrzymają w nagrodę za swoje osiągnięcia nowoczesny sprzęt komputerowy, który pomoże im jeszcze bardziej poszerzać swoje horyzonty i da ku temu większe możliwości. Więcej informacji dotyczących konkursu można znaleźć TU!

https://www.youtube.com/watch?v=cfvfIntcPy4

fot. Tomasz Żak / UMWS

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon