Najlepsi śląscy sportowcy nagrodzeni!

W poniedziałek, 10 lutego, najlepszych sportowców pochodzących z województwa śląskiego uhonorowano nagrodami za wybitne osiągnięcia sportowe. Jest wśród nich aż 7 reprezentantów Bytomia.

Byt sportowcy nagrodzenie wgmachu sejmu slaskiego

Przypomnijmy, że nagrody te po raz pierwszy wręczono 30 sportowcom za osiągnięcia z 2008 roku, a w zaszczytnym gronie znalazły się takie sławy świata sportu jak m.in. Adam Małysz, Tomasz Sikora czy Justyna Kowalczyk. Teraz czas na bytomian!

Młodzi sportowcy otrzymali laury z rąk marszałka Jakuba Chełstowskiego, któremu towarzyszyli Witold Bańka – prezydent Światowej Agencji Antydopingowej, przewodniczący Sejmiku Jan Kawulok oraz sportowa ambasadorka Województwa Śląskiego – lekkoatletka Justyna Święty-Ersetic.

Podczas uroczystej gali zorganizowanej w Sali Sesyjnej Sejmiku Województwa Śląskiego nagrodzono najlepszych z najlepszych, a więc zwycięzców igrzysk olimpijskich, paraolimpijskich, mistrzostw świata, mistrzostw Europy czy mistrzostw Polski. Nagrody powędrowały do 51 sportowców: zapaśników, judoków, szermierzy i lekkoatletów czy bejsbolistów, a ich suma wyniosła 149,760 zł.

Bytom reprezentowało siedmiu sportowców. To lekkoatleta Mateusz Kuchman z MKS MOSM Bytom (1 miejsce w Mistrzostwach Polski), zawodnicy judo z GKS „Czarni” Bytom - Natalia Kropska (1 miejsce w Mistrzostwach Polski), Wiktoria Marciniak (1 miejsce w Mistrzostwach Polski), Paweł Drzymał (2 miejsce w Mistrzostwach Europy), tenisiści z KS Górnik Bytom - Wojciech Marek (2 miejsce w Mistrzostwach Europy) i Mikołaj Lorens (2 miejsce w Mistrzostwach Europy) oraz zawodniczka judo Julia Kowalczyk z KS Polonia Bytom (3 miejsce w Mistrzostwach świata). Gratulujemy sukcesów!

Przypominamy także, że innych bytomskich sportowów,a także uczniów odnoszących sykcesy na polu nauki czy działalności społecznej można nagrodzić w naszym konkursie - „Wspieramy najlepszych”. Akcja ta ma na celu wyróżnienie najlepszych bytomskich uczniów i znalezienie największych talentów. Firma Progres wraz z Bytomski.pl zamierza docenić osoby, które wkładają najwięcej wysiłków w rozwijanie swoich pasji oraz osiąganie najlepszych wyników w nauce, a także zmotywować je do dalszej pracy, by pokazać, że konsekwentne działanie przynosi pozytywne efekty.

W konkursie zostanie wyłonionych trzech najlepszych uczniów z bytomskich szkół ponadpodstawowych w roku szkolnym 2019/2020 - po jednym z każdego rodzaju placówek: liceów ogólnokształcących, techników oraz szkół branżowych. Laureaci akcji otrzymają w nagrodę za swoje osiągnięcia nowoczesny sprzęt komputerowy, który pomoże im jeszcze bardziej poszerzać swoje horyzonty i da ku temu większe możliwości. Więcej informacji dotyczących konkursu można znaleźć TU!

https://www.youtube.com/watch?v=cfvfIntcPy4

fot. Tomasz Żak / UMWS

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Rolkowiska w bytomiu

Bytom nie miał żadnego rolkowiska. Teraz ma już DWA!

B4c4c0f04ca00bdd5a871e2d0060b71f

Jaki jest hokejowy początek roku dla Polonii Bytom?

DSC 2870 scaled

Polonia Bytom ma nową "strzelbę". Liczby ma obiecujące

D4 N9082 kopia

Hokeiści przerastają swoją ligę. Imponująca seria Polonii

Byt roman badura tdp amatorow

Sukces bytomianina na Tour de Pologne. Dojechał...

Byt D4 N9904 kopia

III liga. Wicemistrzostwo coraz bliżej. Oglądaj...

Byt sztafety stadion slaski 08

Mistrzostwa Świata Sztafet 2021 już w maju!