Piotr Buchwald z CSRG „Osobowością Roku 2019”

Wraz z nadejściem nowego roku Górnicza Izba Przemysłowo-Handlowa tradycyjnie przyznała swoje nagrody w konkursie „Górniczy Sukces Roku”. Wręczono je 10 lutego podczas uroczystego Koncertu Noworocznego zorganizowanego w Filharmonii Śląskiej w Katowicach.

Byt piotrbuchwaldcrsg

Laury przyznano w trzech kategoriach: „Osobowość Roku”, „Innowacyjność” oraz „Ekologia”. Jedno z zaszczytnych wyróżnień powędrowało do dra inż. Piotra Buchwalda, prezesa zarządu Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego S.A. Zgodnie z decyzją kapituły konkursu zdobył on tytuł „Osobowość Roku 2019”. – (…) za całokształt działalności o szczególnym znaczeniu dla polskiego górnictwa w obszarze ratownictwa górniczego, w tym efektywną reorganizację, wprowadzenie nowych standardów zarządzania oraz zwiększenie innowacyjności i skuteczności służb ratowniczych – czytamy w uzasadnieniu przyznania nagrody.

Nagrodę otrzymała też spółka Lubelski Węgiel „Bogdanka” S.A, uhonorowana za innowacyjną technologię prowadzenia ścian eksploatacyjnych (nagroda w kategorii „Innowacyjność”). Bogdankę wyróżniono też w kategorii „Ekologia” za międzysektorową współpracę na rzecz społecznego ekorozwoju. Z kolei firma MWM Elektro została nagrodzona za opracowanie i wdrożenie innowacyjnej, mobilnej platformy kontenerowej do napędu wyciągów szybowych (nagroda w kategorii „Ekologia”). Zwycięzcy otrzymali laury z rąk wiceministra aktywów państwowych Adama Gawędy oraz prezydenta Euracoal i prezesa Polskiej Grupy Górniczej - Tomasza Rogali.

Przypomnijmy, że celem konkursu „Górniczy Sukces Roku” jest promocja i popularyzacja przedsięwzięć na rzecz innowacyjności oraz rozwoju polskiego górnictwa podziemnego, a także kształtowania dobrego wizerunku sektora wydobywczego. Z kolei w skład kapituły wchodzą osoby znane i związane z branżą górniczą, w tym w szczególności naukowcy i praktycy z długoletnim doświadczeniem.

fot. CSRG w Bytomiu

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Woz strazacki karetka

Bytom przekazuje karetkę i wóz strażacki dla Ukrainy

Uchodźcy z Ukrainy w Bytomiu

Bytom gości uchodźców. Przyjechało ponad 50 Ukraińców

Potrącenie na przejściu dla pieszych

Potrącenie kobiety na przejściu dla pieszych

Mapa S11

S11 polepszy komunikację Bytomia z miastami ościennymi

Projekt bez tytułu 6

Zmienia się właściciel elektrociepłowni Szombierki

Polana w lesie

Nadleśnictwo chce mocno przerzedzić bytomski las

Bytom. Urząd Miejski

Bytom drugi od końca w Rankingu Gmin Województwa Śląskiego