Dobrej jakości meble łazienkowe - jakie wybrać?

W łazience, w przeciwieństwie do innych pomieszczeń znajdujących się w domach i mieszkaniach, panuje nieco inny klimat – bardziej wilgotny. Zgromadzona podczas kąpieli para wodna gromadzi się w przeróżnych zakamarkach, dlatego też wybierane przez nad meble łazienkowe, powinny być solidnie wykończone i odpowiednio zabezpieczone przed wilgocią. Po co to wszystko? Po to, by uniknąć uszkodzeń mebli, puchnięcia bądź rozwarstwienia, co może przysporzyć nam wielu problemów. Dzisiejsze meble łazienkowe wykonywane są najczęściej z materiałów, które zapewniają nieskazitelny wygląd frontów i korpusów mebli przez wiele lat.

Byt nowoczesna lazienka

A więc z czego są one wykonywane?

Często do ich produkcji wykorzystuje się wytrzymałe płyty meblowe, które pokryte są specjalnym laminatem, który odpowiednio chroni ich powierzchnie przed zniszczeniem. Płyta laminowana jest wysoce odporna na uszkodzenia mechaniczne oraz działanie wysokich temperatur. Takie wykończenie mebli łazienkowych gwarantuje nam łatwość w zachowaniu czystości, a różnorodność kolorów i struktur umożliwi dopasowanie ich do aranżacji wnętrza.

Meble w łazience

Dlaczego tak właściwie decydujemy się na zakup mebli do łazienki? Otóż pomieszczenie to często jest najmniejszym, najbardziej nieustawnym wnętrzem w całym domu. Często brakuje w nim okien, a znajdująca się w niej armatura nie ułatwia nam jej aranżacji. Dlatego też poszukujemy alternatywnego rozwiązania, które ułatwi nam przechowywanie rzeczy w łazience. W takich przypadkach szukamy pojemnych szafek łazienkowych, które posegregują kosmetyki, ręczniki czy inne środki higieniczne, które powinny być zawsze w zasięgu ręki.

meble lazienkowe alin gray

Na jakie meble łazienkowe powinniśmy się zdecydować?

Na rynku dostępnych jest wiele modeli mebli łazienkowych. Poczynając od nowoczesnych, poprzez rustykalne, skandynawskie aż po klasyczne. Które wybrać? Jaki kolor będzie odpowiedni? Wszystko to zależne jest od gustu użytkowników oraz aranżacji pozostałych pomieszczeń znajdujących się w domu. Przy odrobinie wyobraźni i kreatywności możesz stworzyć salon kąpielowy, który oczaruje odwiedzających Cię gości i zachwyci wszystkich domowników!

Wiszące meble łazienkowe

Jeśli jesteś miłośnikiem nowoczesnych rozwiązań, to wiszące meble łazienkowe będą dla Ciebie strzałem w dziesiątkę! To właśnie one nadają lekkości małym przestrzeniom, umożliwiając łatwe zachowanie podłogi w czystości. Modele te przez ostatnie lata cieszą się ogromną popularnością, nie tylko ze względu na wygląd, ale i ogromną pojemność! Wiszące meble łazienkowe dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej – zarówno w połysku, jak i w macie. Decydując się na meble łazienkowe w połysku, optycznie powiększysz niewielką przestrzeń, odbijając od połyskujących frontów napływające światło. Meble łazienkowe wiszące, tak jak inne meble bądź przedmioty mają także swoje wady. Jakie? Ich montaż wymaga nawiercenia odpowiednich zawiasów w ścianie. Może to przysporzyć niemałych kłopotów użytkownikom, których łazienka w całości została pokryta glazurą. Nie możesz ich także umieścić pośrodku pomieszczenia oraz przesuwać wedle potrzeb.

meble do lazienki leon universal

Stojące meble łazienkowe

Współczesne, stojące meble łazienkowe mogą dopasować się do każdego stylu. Są zarówno klasyczne, jak i bardziej nowoczesne. Projektanci mebli łazienkowych zadbali o to, by każdy znalazł coś dla siebie! Czym się charakteryzują stojące meble łazienkowe? Ich konstrukcja jest bardziej toporna i masywna. Często takie meble łazienkowe umieszczane są na nóżkach, by nadać aranżacji lekkości, nie przytłaczając przy tym wnętrza bądź zwyczajnie wyposażone są w charakterystyczne cokoły. Meble te są równie pojemne, eleganckie, jak i ładne. Dostępne są w wielu wzorach, kolorach i stylach, dzięki czemu dopasujesz je do aranżacji swojej łazienki. Jakie są ich największe wady? W przeciwieństwie do wiszących mebli łazienkowych, meble stojące łatwo się przestawia, umieszczając w wybranym przez siebie miejscu – bez dodatkowego wiercenia w ścianach. Jednak są one bardziej toporne, uniemożliwiają zachowanie czystości pod ich konstrukcją oraz są bardziej narażone na zalania, na styku z podłogą.

meble lazienkowe otro i

Podsumowanie

Wybór odpowiednich mebli łazienkowych wiąże się z wieloma kwestiami. Zwróć uwagę na wielkość swojej łazienki, obrany styl oraz jakie funkcje powinny one pełnić w pomieszczeniu. Na rynku dostępny jest ogromny wybór mebli. Możesz skorzystać z gotowych zestawów łazienkowych bądź zdecydować się na pojedyncze szafki łazienkowe, które dopasują się do Twojej łazienki. Rozwiązań jest wiele i dosłownie każdy znajdzie coś idealnego dla siebie!

Materiały Partnera

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon