Niezapomniana przygoda judoków Feniksa Bytom. Szkolili się w Japonii

Judocy Feniksa Bytom nie zapomną tej przygody do końca życia. Dzięki wsparciu finansowemu Węglokoksu polecieli do Japonii. Tam nie tylko szkolili się pod okiem ekspertów, ale także zwiedzali "Kraj Kwitnącej Wiśni".

Byt 82436792 2755823567807962 4847980666488356864 n

Japonia jest uznawana za kolebkę judo i dlatego każdy adept tego sportu marzy, by mieć okazję podszkolić się "Kraju Kwitnącej Wiśni". Czasami marzenia się spełniają i tak było w przypadku zawodników bytomskiego klubu UKS Feniks. To udało się dzięki wsparciu firmy Węglokoks Kraj, która sfinansowała podróż do Azji.

Bytomscy judocy w Japonii przebywali przez tydzień. Na miejscu nie tylko trenowali, ale także odwiedzili wiele interesujących miejsc. Tuż po przylocie mieli okazję na własne oczy zobaczyć słynną dzielnicę Akihabara, czy zjeść lokalne sushi.

Potem przyszedł czas na pierwszy trening, który dla bytomian był czymś nowym. Zawodnicy Feniksa wzięli udział w zajęciach Kan-geikom, który jest uznawany za trening serca. Przeprowadza się go w najzimniejszym okresie w bardzo wczesnych godzinach porannych. Następnie wszyscy odwiedzili świątynię w Asakusie i wjechali na punkt widokowy na wieży Skytree.

Kolejne dni niewiele się różniły. Bytomianie łączyli treningi z poznawaniem sekretów Japonii. Wśród atrakcji były m.in. muzeum Edo, słynne przejście dla pieszych Shibuya, park Yoyogi, świątynia Meiji Shrine, czy góra Fuji. Wszyscy uczestnicy japońskiego obozu z pewnością nie zapomną go do końca życia.

fot. Facebook/UKS Feniks Bytom

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon