Piłka wodna: Polonia Bytom z Pucharem Polski! Na sukces czekali 56 lat

Drużyna Łukosz WTS Polonia Bytom przywiozła złote medale z turnieju finałowego Pucharu Polski. Ten sezon może być jeszcze lepszy, bo nasi piłkarze wodni wciąż mają duże szanse na mistrzostwo kraju.

Byt UKOSZ WTS Polonia Bytom Zdobywca Pucharu Polski 2020 2

Bytomska piłka wodna ma bogate tradycje, ale w naszym mieście jest sportem niszowym. Niezasłużenie, bo mamy jeden z najlepszych klubów w Polsce, który od lat odnosi sukcesy w sporcie młodzieżowym, ale także seniorskim.

W miniony weekend seniorzy osiągnęli największy sukces od 1964 roku, kiedy to waterpoliści Polonii Bytom zostali mistrzami Polski. Teraz udało się zwyciężyć w turnieju finałowym o Puchar Polski.

Zawody odbyły się w Łodzi, a bytomianie na początek zmierzyli się z Alfą Gorzów Wielkopolski. To był bardzo wyrównany pojedynek i po dwóch kwartach mieliśmy remis. Dopiero w ostatnich partiach bytomianie zaczęli odskakiwać i ostatecznie zwyciężyli 11:8.

W finale przyszedł czas na rywalizację z odwiecznym rywalem. ŁSTW Łódź w ostatnich latach regularnie zdobywa najważniejsze trofea, ale tym razem bytomianie postawili się gospodarzom turnieju. Polonia wygrała 13:6 i tym samym mogła celebrować największy sukces od 56 lat.

Łukosz WTS Polonię Bytom w Pucharze Polski reprezentowali: Paweł Lis (bramkarz), Mateusz Bomba, Grzegorz Moś, Jan Radwański, Wojciech Babula, Yurij Behen, Radosław Paczyna, Jakub Struzik, Adrian Moś, Abdelrahman Abbas Tawfik, Marek Broncel, Patryk Cebo oraz Dawid Jung (bramkarz). Trenerami są Krzysztof Paczyna i Marek Broncel.

To może być najlepszy sezon w historii bytomskiej piłki wodnej. Niedawno mistrzostwo Polski zdobyła drużyna U-23. W ekstraklasie seniorów Polonia zajmuje pierwsze miejsce.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Lodowisko bytom hokej

Bytom odlicza dni do mistrzostw świata

Pacut

Zrobiła to! Bytomska judoczka medalistką mistrzostw świata

Tobias flyckt 5y N Jx9 NO3 Yc unsplash

Perfekcyjny start bytomskich drużyn w A-klasie

285581520 457037466229500 7047745085159718250 n

Będzie drugi awans? Czarni są dwa mecze od okręgówki

Bytomski2 czarnediamenty

Czarne Diamenty 2013

Bytomski2 1372408199

Bytomianie Mistrzami Polski

Bytomski2 agorahok

Mistrzowie lodu zaprezentowali się w Agorze