Piłka nożna: Szombierki odsłaniają transferowe karty

Szombierki Bytom chcą w tym sezonie awansować do III ligi, a do tego niezbędne są wzmocnienia. Trener Janusz Kluge w trakcie zimowych przygotowań testuje wielu zawodników, a niektórzy już dostali angaż u lidera IV ligi.

Wiosna będzie pełna emocji na stadionie przy ulicy Frycza-Modrzewskiego. Szombierki Bytom na półmetku są liderem pierwszej grupy IV ligi. Za kilka tygodni czeka ich walka, by utrzymać pozycję, która jednak nie da awansu, a jedynie prawo gry w barażu ze zwycięzcą drugiej grupy.

"Zieloni" nie ukrywają, że chcą awansować do III ligi. Dlatego też w trakcie zimowych przygotowań trener Janusz Kluge testuje wielu zawodników. Kto już dołączył do drużyny byłego mistrza Polski? Klub przedstawił pierwsze wzmocnienia.

Z Polonii Łaziska Górne przyszedł Jakub Wagner, który gra na pozycji środkowego obrońcy. Wcześniej grał on m.in. w Ruchu Chorzów. Wzmocniono ofensywę, bo nowym napastnikiem został Kamil Zalewski z RKS-u Grodziec.

Zwiększono także konkurencję w bramce. Od kilku miesięcy z Szombierkami trenował Kamil Główka, który powoli wracał do pełni zdrowia po kontuzji barku. Były gracz GKS-u Katowice już jest gotowy do gry. Na Modrzewskiego po długiej przerwie wrócił Paweł Juraszczyk, który ostatnio występował w Odrze Wodzisław Śląski. Może on grać zarówno w ataku, jak i na prawym skrzydle.

Do rundy wiosennej został jeszcze trochę czasu, więc to pewnie nie koniec wzmocnień. W weekend 14-15 marca "Zieloni" zagrają na wyjeździe z Wartą Zawiercie o pierwsze ligowe punkty w 2020 roku.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon