Złodziej okradł parkomaty

Zawartość bytomskich parkomatów już po raz drugi w tym roku padła łupem złodzieja. Krążący po Bytomiu włamywacz ukradł pieniądze znajdujące się w urządzeniach ulokowanych przy pl. Klasztornym i ul. Parkowej, tuż obok krytej pływalni.

Byt parkomat piastowbytomskich

Okazuje się, że ktoś włamując się do parkomatów, znacznie je uszkodził. Jak oszacowali urzędnicy, straty, które poniósł miejski budżet wynoszą około 23 tysiące złotych. To nie pierwsza tego typu sytuacja. Warto przypomnieć, że sprawców poprzednich kradzieży udało się nie tylko zatrzymać, ale i skazano ich na karę pozbawienia wolności.

Sytuacja ta pokazuje, że niezbędne jest jak najszybsze wprowadzenie możliwości regulowania należności za parkowanie za pomocą karty bankomatowej. To udogodnienie, które nie tylko ucieszy kierowców, którzy nierzadko nie mają przy sobie drobnych na opłatę za parkowanie, ale i pozwoli uchronić parkomaty przed kradzieżami. Jak informuje Miejski Zarząd Dróg i Mostów, urządzenia te zostaną wyposażone w czytniki kart powinno zakończyć się na przełomie marca i kwietnia.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wypadek na ul. Strzelców Bytomskich

Kobieta przebiegała przez jezdnię i wpadła pod autobus

Historie alkoholowe: Libacja zakończona bójką...

Bytomski5 39 232652

Pijana matka znęcała się nad dzieckiem

Bytomski5 policja bytom

Wyłudzili ponad tysiąc kredytów ratalnych

Bytomski4 39 216984

Stroszek: Zamordowano starszą kobietę [video]

Bytomski4 straz pozarna

Tragedia przy Chełmońskiego. Dwie osoby nie żyją.

Kilka miesięcy bez wypłaty