Lekkoatletyka: sześć medali w mistrzostwach Polski juniorów

Zawodnicy MKS MOSM Bytom zajęli szóste miejsce w klasyfikacji drużynowej halowych mistrzostw Polski juniorów w lekkiej atletyce. Na końcowy wynik złożyło się m.in. sześć miejsc na podium.

Byt 86870209 2631821280206316 6183790335349489664 o

W Toruniu odbyły się halowe mistrzostwa Polski juniorów w lekkiej atletyce. Swoją reprezentację tradycyjnie wysłał MKS MOSM Bytom, którego uczniowie uczęszczają do V Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego przy ulicy Powstańców Śląskich.

Bytomscy lekkoatleci zaliczają się do krajowej czołówki, co potwierdzili w toruńskiej hali. Dwóch zawodników wywalczyło złote medale, a tej sztuki dokonali Adrian Romberg w biegu na 2000 metrów oraz Alicja Wójcik w biegu na 1000 metrów.

Wicemistrzostwo Polski wywalczył Mateusz Kuchamn na dystansie 1500 metrów. Dodatkowo srebrne krążki padły łupem sztafety mieszanej 4x400 m, w której wystartowali Wojciech Koryciński, Alicja Wójcik, Vanessa Galuch oraz Adrian Romberg.

Na najniższych stopniach podium ponadto stanęli Maciej Wyderka (bieg na 800 metrów) oraz Michalina Typer (bieg na 1500 metrów). W mistrzostwach Polski wystartowało ponad 70 drużyn z całego kraju, a MKS MOSM Bytom w klasyfikacji drużynowej zajął szóste miejsce.