To będzie pierwsze takie osiedle w Bytomiu! Mieszkania sterowane będą smartfonami

Nowoczesne, funkcjonalne, ekologiczne i energooszczędne – takie będzie powstające w Łagiewnikach osiedle hybrydowe. Zobaczcie wizualizacje!

Byt osiedlehybrydowe

Osiedle hybrydowe, które powstanie przy ul. Adamka w Bytomiu-Łagiewnikach to przyszłość budownictwa mieszkaniowego. Spełnienie marzeń miłośników nowych technologii? W pewnym sensie na pewno. Naszpikowane nowinkami technologicznymi i ekologicznymi rozwiązaniami będzie przyjazne dla środowiska. W jaki sposób? Przede wszystkim ma wykorzystywać energię elektryczną z fotowoltaiki, a ogrzewanie oraz ciepła woda będą pochodzić z własnej produkcji. - Wykorzystując ekologiczne i energooszczędne materiały budujemy osiedle, które ma zapewnić nie tylko komfort mieszkających w nich lokatorów, ale przede wszystkim zredukować maksymalnie rachunki za jego eksploatację – podkreśla Rafał Szczerba z bytomskiej firmy Infopolgaz z Bytomia, który jest także właścicielem czterogwiazdkowego hotelu i restauracji Lantier w Łagiewnikach.

Inwestycja realizowana przez przedsiębiorstwo INFOPOLGAZ - Instalacje Gazów Technicznych, Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych rozpoczęła się w listopadzie minionego roku. - Decyzja o wyborze Łagiewnik jako lokalizacji w, której rozpoczęła się tak spektakularna inwestycja to wspaniała wiadomość dla naszego miasta – ocenia Krzysztof Gawenda, radny reprezentujący m.in. Łagiewniki. - Bardzo się cieszę z faktu, że opinia o Bytomiu systematycznie się poprawia, a miasto staje się coraz bardziej atrakcyjne. Zachodzące zmiany dostrzegają również przedsiębiorcy, którzy coraz śmielej chcą tu inwestować. Rozpoczęcie budowy Osiedla Hybrydowego, które posiada tak wiele zalet, w sposób znaczący rozsławi Łagiewniki, które są wspaniałą lokalizacją, do inwestycji mieszkaniowych. Serdecznie dziękuję w imieniu mieszkańców oraz własnym Panu Rafałowi Szczerbie za wybór Łagiewnik na tę wspaniałą inwestycję na miarę XXI wieku – dodaje radny.

Jak będzie wyglądało osiedle hybrydowe w Łagiewnikach?

Zgodnie z planem, na kompleks składają się cztery czterokondygnacyjne budynki, w których łącznie powstanie 28 mieszkań. Na każdej z kondygnacji ulokowane zostaną po dwa mieszkania o średniej powierzchni 64 m2. Lokale będą przestronne, składające się z pokoju dziennego z aneksem kuchennym (pokój dzienny -26 m2 , aneks - 8,2 m2), dwoma pokojami (sypialniami: 11,6 m2 i 9 m2) oraz przedpokoju (4,5 m2) i łazienki (4,8 m2). Atutem lokali jest m.in. fakt, że osiedle będzie monitorowane. Parterowe mieszkania będą posiadały przydomowe ogródki, a każdy lokal wyposażony zostanie w panoramiczne okno w salonie i centralne ogrzewanie miejskie. Tuż przed blokami powstanie altana rekreacyjna oraz plac zabaw.

Czytaj dalej!


Specjalnie dobrane szyby okien cechują się bardzo niskim współczynnikiem przenikalności ciepła, a trójszybowe okna i wysokiej jakości ścianki działowe sprawiają, że dom hybrydowy jest prawie całkowicie wyciszony. Dodatkowo, budynki te wyposażone będą w system gospodarowania wodą deszczową, niezależny energetycznie system hybrydowy. Będą posiadały także możliwość gromadzenia wody opadowej oraz produkcję ciepłej wody i ogrzewania z własnych zasobów. Przewidziano też odzyskiwanie tzw. wody szarej, wytwarzanej w gospodarstwie domowym m.in. podczas mycia naczyń, kąpieli czy prania. Będzie ona oczyszczana, a następnie wykorzystywana np. do spłukiwania wody w toalecie. To z kolei pozwoli na zmniejszenie zużycia wody i poczynienie pewnych oszczędności w domowym budżecie.

osiedlehybrydowe3

Jakie jeszcze korzyści płyną z mieszkania w takim miejscu?

Nowością dla wielu jest specjalny system oczyszczania powietrza, a dokładnie pompa ciepła z funkcją klimatyzacji. Dzięki niemu możliwe będzie utrzymanie stałej temperatury w pomieszczeniach – zarówno latem, jak i zimą. Co więcej, lokale wyposażone zostaną w tzw. system smart control. Co to oznacza? Mieszkańcy zyskają możliwość sterowania wszystkimi dostępnymi w mieszkaniach funkcjami za pomocą smartfonów.

Dlaczego zdecydowano się ulokować tak nowoczesne osiedle właśnie w Łagiewnikach? Rafał Szczerba zdradza, że miejsce wybrane pod inwestycję cechuje dobra lokalizacja, ale to nie jedyny atut. Drugim pozytywnym aspektem, zdaniem przedstawiciela inwestora, jest przychylność władza miasta dla inwestycji. - Warto również podkreślić dobre skomunikowanie ulicy Adamka z ul. Łagiewnicką w kierunku Zabrza i Gliwic (Drogowa Trasa Średnicowa) oraz ul. Chorzowską, a więc z centrum miasta oraz Chorzowem i Katowicami – podkreśla Rafał Szczerba.

Przedstawiciel inwestora poinformował też, że firma planuje realizować kolejne tego typu inwestycje w naszym mieście.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Cholonek

Zbigniew Rokita: Uwielbiam pomniki, te bytomskie też

Północne śródmieście Bytomia 1

Koniec żartów z Bytomia! Każde śląskie powinno tak wyglądać

EC Szombierki

EC Szombierki nie uda się zabezpieczyć przed zimą?

Przemo Łukasik

„Wyobraźmy to sobie - Szyb Krystyna w sercu nowej dzielnicy”

Tereny po kwk miechowice

Teren po KWK Miechowice trafił na sprzedaż

Wizualizacje EC Szombierki jako Śląskiego Centrum Nauki "Szalter"

Elektrociepłownia Szombierki jako Śląskie Centrum Nauki

Byt wizualizacja kamienna szombierki

Nowe Szombierki - w dzielnicy powstaną nowe...