To będzie pierwsze takie osiedle w Bytomiu! Mieszkania sterowane będą smartfonami

Nowoczesne, funkcjonalne, ekologiczne i energooszczędne – takie będzie powstające w Łagiewnikach osiedle hybrydowe. Zobaczcie wizualizacje!

Byt osiedlehybrydowe

Osiedle hybrydowe, które powstanie przy ul. Adamka w Bytomiu-Łagiewnikach to przyszłość budownictwa mieszkaniowego. Spełnienie marzeń miłośników nowych technologii? W pewnym sensie na pewno. Naszpikowane nowinkami technologicznymi i ekologicznymi rozwiązaniami będzie przyjazne dla środowiska. W jaki sposób? Przede wszystkim ma wykorzystywać energię elektryczną z fotowoltaiki, a ogrzewanie oraz ciepła woda będą pochodzić z własnej produkcji. - Wykorzystując ekologiczne i energooszczędne materiały budujemy osiedle, które ma zapewnić nie tylko komfort mieszkających w nich lokatorów, ale przede wszystkim zredukować maksymalnie rachunki za jego eksploatację – podkreśla Rafał Szczerba z bytomskiej firmy Infopolgaz z Bytomia, który jest także właścicielem czterogwiazdkowego hotelu i restauracji Lantier w Łagiewnikach.

Inwestycja realizowana przez przedsiębiorstwo INFOPOLGAZ - Instalacje Gazów Technicznych, Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych rozpoczęła się w listopadzie minionego roku. - Decyzja o wyborze Łagiewnik jako lokalizacji w, której rozpoczęła się tak spektakularna inwestycja to wspaniała wiadomość dla naszego miasta – ocenia Krzysztof Gawenda, radny reprezentujący m.in. Łagiewniki. - Bardzo się cieszę z faktu, że opinia o Bytomiu systematycznie się poprawia, a miasto staje się coraz bardziej atrakcyjne. Zachodzące zmiany dostrzegają również przedsiębiorcy, którzy coraz śmielej chcą tu inwestować. Rozpoczęcie budowy Osiedla Hybrydowego, które posiada tak wiele zalet, w sposób znaczący rozsławi Łagiewniki, które są wspaniałą lokalizacją, do inwestycji mieszkaniowych. Serdecznie dziękuję w imieniu mieszkańców oraz własnym Panu Rafałowi Szczerbie za wybór Łagiewnik na tę wspaniałą inwestycję na miarę XXI wieku – dodaje radny.

Jak będzie wyglądało osiedle hybrydowe w Łagiewnikach?

Zgodnie z planem, na kompleks składają się cztery czterokondygnacyjne budynki, w których łącznie powstanie 28 mieszkań. Na każdej z kondygnacji ulokowane zostaną po dwa mieszkania o średniej powierzchni 64 m2. Lokale będą przestronne, składające się z pokoju dziennego z aneksem kuchennym (pokój dzienny -26 m2 , aneks - 8,2 m2), dwoma pokojami (sypialniami: 11,6 m2 i 9 m2) oraz przedpokoju (4,5 m2) i łazienki (4,8 m2). Atutem lokali jest m.in. fakt, że osiedle będzie monitorowane. Parterowe mieszkania będą posiadały przydomowe ogródki, a każdy lokal wyposażony zostanie w panoramiczne okno w salonie i centralne ogrzewanie miejskie. Tuż przed blokami powstanie altana rekreacyjna oraz plac zabaw.

Czytaj dalej!


Specjalnie dobrane szyby okien cechują się bardzo niskim współczynnikiem przenikalności ciepła, a trójszybowe okna i wysokiej jakości ścianki działowe sprawiają, że dom hybrydowy jest prawie całkowicie wyciszony. Dodatkowo, budynki te wyposażone będą w system gospodarowania wodą deszczową, niezależny energetycznie system hybrydowy. Będą posiadały także możliwość gromadzenia wody opadowej oraz produkcję ciepłej wody i ogrzewania z własnych zasobów. Przewidziano też odzyskiwanie tzw. wody szarej, wytwarzanej w gospodarstwie domowym m.in. podczas mycia naczyń, kąpieli czy prania. Będzie ona oczyszczana, a następnie wykorzystywana np. do spłukiwania wody w toalecie. To z kolei pozwoli na zmniejszenie zużycia wody i poczynienie pewnych oszczędności w domowym budżecie.

osiedlehybrydowe3

Jakie jeszcze korzyści płyną z mieszkania w takim miejscu?

Nowością dla wielu jest specjalny system oczyszczania powietrza, a dokładnie pompa ciepła z funkcją klimatyzacji. Dzięki niemu możliwe będzie utrzymanie stałej temperatury w pomieszczeniach – zarówno latem, jak i zimą. Co więcej, lokale wyposażone zostaną w tzw. system smart control. Co to oznacza? Mieszkańcy zyskają możliwość sterowania wszystkimi dostępnymi w mieszkaniach funkcjami za pomocą smartfonów.

Dlaczego zdecydowano się ulokować tak nowoczesne osiedle właśnie w Łagiewnikach? Rafał Szczerba zdradza, że miejsce wybrane pod inwestycję cechuje dobra lokalizacja, ale to nie jedyny atut. Drugim pozytywnym aspektem, zdaniem przedstawiciela inwestora, jest przychylność władza miasta dla inwestycji. - Warto również podkreślić dobre skomunikowanie ulicy Adamka z ul. Łagiewnicką w kierunku Zabrza i Gliwic (Drogowa Trasa Średnicowa) oraz ul. Chorzowską, a więc z centrum miasta oraz Chorzowem i Katowicami – podkreśla Rafał Szczerba.

Przedstawiciel inwestora poinformował też, że firma planuje realizować kolejne tego typu inwestycje w naszym mieście.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon