Zwłoki w parku. Prokuratura wyjaśnia okoliczności śmierci

Pod koniec stycznia tego roku w Parku im. Adama Mickiewicza znaleziono zwłoki młodego mężczyzny. Obecnie trwa śledztwo mające na celu wyjaśnienie przyczyny jego zgonu.

Byt zwloki w parku mickiewicza

W środę, 19 lutego, wczesnym popołudniem w okolicy Parku im. Mickiewicza zaparkowały wozy straży pożarnej, policji i policyjna karetka. Co się stało? - Policjanci z oddziałów prewencji wraz ze strażą pożarną prowadzą działania poszukiwawcze do śledztwa. Konkretnie, szukano tam elementów, które zostały zagubione lub porzucone. Śledztwo w tej sprawie trwa od stycznia i jest prowadzone pod nadzorem prokuratury – wyjaśnia asp. sztab. Rafał Wojszczyk, oficer prasowy bytomskiej komendy policji. Policjanci mieli do przeszukania obszar 133 hektarów, dlatego też zaangażowano nie tylko policję, ale i straż pożarną.

Czego dotyczy śledztwo? – To jest sprawa ze stycznia. W tamtym rejonie odnaleziono zwłoki młodego mężczyzny – dodaje asp. sztab. Rafał Wojszczyk.

- W tym roku znaleziono zwłoki młodego mężczyzny - potwierdza prokurator rejonowy Marek Furdzik. – Dziś prowadzono poszukiwania kolejnych dowodów, które miałyby związek z tym śledztwem. Prowadzone jest ono w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci, nie zabójstwa. Przeprowadzono już sekcję zwłok, ale jeszcze nie poznaliśmy jej wyników. Konieczne jest przeprowadzenie dodatkowych badań specjalistycznych celem ustalenia przyczyny zgonu – dodaje prokurator Furdzik.

Personalia zmarłego są znane. Okazuje się, że to 26-letni bytomianin, Mateusz. Zaginął w piątek 24 stycznia. Okoliczności śmierci 26-letniego Mateusza stara się także ustalić jego rodzina.

fot. RB

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wypadek na ul. Strzelców Bytomskich

Kobieta przebiegała przez jezdnię i wpadła pod autobus

Bytomian probowal wprowadzic nowe substancje psychoaktywne

Bytomianin próbował wprowadzić nowe substancje psychoaktywne

Uwaga wypadek

Wypadek motocykla w Bytomiu

Mandat dla 23-letniego bytomianina

1500 zł mandatu dla bytomianina

Zatrzymany (zdjęcie ilustracyjne)

Bytomianin uczynił kolizje drogowe sposobem na życie

Wypadek bytom

Bytom. Wypadek na ulicy Frenzla. Sprawca był nietrzeźwy

Policja Bytom

Bytomski policjant po służbie uratował nastolatka