Zwłoki w parku. Prokuratura wyjaśnia okoliczności śmierci

Pod koniec stycznia tego roku w Parku im. Adama Mickiewicza znaleziono zwłoki młodego mężczyzny. Obecnie trwa śledztwo mające na celu wyjaśnienie przyczyny jego zgonu.

Byt zwloki w parku mickiewicza

W środę, 19 lutego, wczesnym popołudniem w okolicy Parku im. Mickiewicza zaparkowały wozy straży pożarnej, policji i policyjna karetka. Co się stało? - Policjanci z oddziałów prewencji wraz ze strażą pożarną prowadzą działania poszukiwawcze do śledztwa. Konkretnie, szukano tam elementów, które zostały zagubione lub porzucone. Śledztwo w tej sprawie trwa od stycznia i jest prowadzone pod nadzorem prokuratury – wyjaśnia asp. sztab. Rafał Wojszczyk, oficer prasowy bytomskiej komendy policji. Policjanci mieli do przeszukania obszar 133 hektarów, dlatego też zaangażowano nie tylko policję, ale i straż pożarną.

Czego dotyczy śledztwo? – To jest sprawa ze stycznia. W tamtym rejonie odnaleziono zwłoki młodego mężczyzny – dodaje asp. sztab. Rafał Wojszczyk.

- W tym roku znaleziono zwłoki młodego mężczyzny - potwierdza prokurator rejonowy Marek Furdzik. – Dziś prowadzono poszukiwania kolejnych dowodów, które miałyby związek z tym śledztwem. Prowadzone jest ono w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci, nie zabójstwa. Przeprowadzono już sekcję zwłok, ale jeszcze nie poznaliśmy jej wyników. Konieczne jest przeprowadzenie dodatkowych badań specjalistycznych celem ustalenia przyczyny zgonu – dodaje prokurator Furdzik.

Personalia zmarłego są znane. Okazuje się, że to 26-letni bytomianin, Mateusz. Zaginął w piątek 24 stycznia. Okoliczności śmierci 26-letniego Mateusza stara się także ustalić jego rodzina.

fot. RB

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wypadek na ul. Strzelców Bytomskich

Kobieta przebiegała przez jezdnię i wpadła pod autobus

Bytomski5 39 220818

Pożar w kamienicy

Bytomski4 sambyt

Niedoszły samobójca okazał się pijany

Bytomski4 policja bytom

Zamiast stróżować okradł firmę

Bytomski2 zlodziej paliwa

Złapano złodzieja który kradł paliwo na...

Bytomski2 1405072766

Spłonął dach kamienicy

Bytomski2 1168412876

Zamiast skarpetek gumowe rękawiczki. Dzieci bez...