KS Górnik Bytom: Zamiast hali balonowej będą trzy korty

Korty Górnika Bytom przy ul. Tarnogórskiej przejdą metamorfozę. W planach jest m.in. budowa kortów ziemnych, wymiana ogrodzeń, piłkochwytów oraz oświetlenia.

Ulica Tarnogórska kojarzy się bytomianom z halą balonową, która na trwałe wpisała się w krajobraz Bytomia. Niebawem w miejscu rozebranej hali powstaną trzy nowe korty do tenisa ziemnego z nawierzchnią z mączki ceglanej.

Realizacja inwestycji wartej milion złotych rozpocznie się jeszcze w pierwszym półroczu 2020 roku. Należy zaznaczyć, że 428 500 zł to kwota, jaką bytomską inwestycję wsparło Ministerstwo Sportu i Turystyki, a 300 tys. zł pochodzi z budżetu miasta. - Wspieramy rozwój infrastruktury sportowej w naszym mieście, aby umożliwić dzieciom i młodzieży treningi w komfortowych warunkach i na najwyższym standardzie – mówi Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia.

W zakresie planowanych prac znalazła się także wymiana oraz budowa ogrodzeń i piłkochwytów oraz rozbiórka fragmentu ścianki treningowej. Zmieni się także system oświetlenia, ponieważ miejsce 5 lamp oświetleniowych zajmą oprawy ledowe. - Inwestycja, którą planujemy zrealizować jeszcze w tym roku podniesie znacznie standard naszego obiektu. Bez wsparcia gminy Bytom i Ministerstwa Sportu i Turystyki nie bylibyśmy w stanie jej zrealizować, dlatego cieszy nas bardzo, że po raz kolejny otrzymujemy wsparcie na rozwój naszego ośrodka tenisowego – mówi Dariusz Łukaszewski, dyrektor klubu KS Górnik Bytom.

fot. UM w Bytomiu

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

312961272 502291851937609 4182402529145103769 n

Thriller w Gubinie dla Polonii! Trwa pogoń za liderem

Waclaw kruczkowski polonia bytom

Nie żyje Wacław Kruczkowski. W środę pogrzeb legendy Polonii

D4 N 1443 kopia

Nowy trener w Szombierkach

Nikolas pawlik boks bytom

Pięściarz z Bytomia wicemistrzem Europy!

Hokeiści Polonii Bytom zakończyli sezon zasadniczy w MHL

Przebudzenie na koniec sezonu. Teraz czas na play-off!

Portale Obszar roboczy 1

Wotore 4. W Katowicach będą się bić na gołe pięści

D4 N0916 kopia1

Falkowska wyjechała z Bytomia z pokaźnym czekiem