KS Górnik Bytom: Zamiast hali balonowej będą trzy korty

Korty Górnika Bytom przy ul. Tarnogórskiej przejdą metamorfozę. W planach jest m.in. budowa kortów ziemnych, wymiana ogrodzeń, piłkochwytów oraz oświetlenia.

Ulica Tarnogórska kojarzy się bytomianom z halą balonową, która na trwałe wpisała się w krajobraz Bytomia. Niebawem w miejscu rozebranej hali powstaną trzy nowe korty do tenisa ziemnego z nawierzchnią z mączki ceglanej.

Realizacja inwestycji wartej milion złotych rozpocznie się jeszcze w pierwszym półroczu 2020 roku. Należy zaznaczyć, że 428 500 zł to kwota, jaką bytomską inwestycję wsparło Ministerstwo Sportu i Turystyki, a 300 tys. zł pochodzi z budżetu miasta. - Wspieramy rozwój infrastruktury sportowej w naszym mieście, aby umożliwić dzieciom i młodzieży treningi w komfortowych warunkach i na najwyższym standardzie – mówi Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia.

W zakresie planowanych prac znalazła się także wymiana oraz budowa ogrodzeń i piłkochwytów oraz rozbiórka fragmentu ścianki treningowej. Zmieni się także system oświetlenia, ponieważ miejsce 5 lamp oświetleniowych zajmą oprawy ledowe. - Inwestycja, którą planujemy zrealizować jeszcze w tym roku podniesie znacznie standard naszego obiektu. Bez wsparcia gminy Bytom i Ministerstwa Sportu i Turystyki nie bylibyśmy w stanie jej zrealizować, dlatego cieszy nas bardzo, że po raz kolejny otrzymujemy wsparcie na rozwój naszego ośrodka tenisowego – mówi Dariusz Łukaszewski, dyrektor klubu KS Górnik Bytom.

fot. UM w Bytomiu

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Bytom Xtreme Fitness Gym

Xtreme Fitness Bytom zaprasza na Dni Otwarte!

Polonia bytom lks lodz koszykowka

Presja im niestraszna. Łodzianie pokonani po raz pierwszy

Szombierki Bytom zbliżają się do rozpoczęcia rundy wiosennej w IV lidze

Szombierki w lekkim dołku. Są pierwsze przecieki transferowe

271900698 436553098181251 7151482569526490715 n

Masakra po bytomsku w Przemyślu. Rekordowa wygrana Polonii

Ścianka wspinaczkowa wewnątrz dawnej KWK "Rozbark" już działa

Największy obiekt wspinaczkowy w Polsce już działa

Fitness world

Koniec Fitness World w Szombierkach...

Byt pb

To już jest koniec. Polonia Bytom żegna dwóch...